Türkiye’den Çekilen Otomotiv Firması Fabrikasını Devretti!

Türkiye’den Çekilen Otomotiv Firması Fabrikasını Devretti! Otomotiv firması Honda Türkiye’de otomobil üretimini durduracağını açıkladı ve Gebze’deki tesis ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Açıklamada, Gebze’de yer alan üretim tesislerinin HABAŞ Topluluğu’na devredileceği ifade edildi.

Türkiye'den Çekilen Otomotiv Firması Fabrikasını Devretti!

Honda Türkiye tarafından yapılan açıklamada;

“Honda Türkiye A.Ş. Gebze’deki üretim tesislerini HABAŞ Topluluğuna devretmek üzere anlaşmaya varmıştır. Taraflar arasında varılan anlaşma neticesinde söz konusu taşınmazın teslim tarihi Eylül 2021’den sonra gerçekleştirilecektir. 1992 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren Honda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müşterilerine pazarlama, satış ve satış sonrası operasyonları ile hizmet sunmaya devam edecektir. Faaliyetlerine İstanbul’daki Genel Müdürlüğünde devam edecek olan Honda Türkiye A.Ş., etkin bayi ağı ile ülkemiz için değer yaratmayı sürdürecektir.” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye’den Çekileceğini Duyurmuştu

Honda, 2021 yılında mevcut Civic Sedan modelinin üretiminin tamamlanmasını takiben Türkiye’deki otomobil üretim operasyonunu sonlandırma kararı aldığını daha önce duyurmuştu.

NE? NASIL?  Milli Eğitim Bakanlığı Yüz Yüze Eğitim İle İlgili Açıklama Yaptı!

Açıklamada, söz konusu kararın, küresel otomotiv endüstrisindeki elektrifikasyon alanında yaşanan gelişmeler ve bu gelişmelere bağlı olarak uygun üretim kapasitesinin sağlanması gerekliliği nedeniyle alındığı belirtilmişti.

Türkiye'den Çekilen Otomotiv Firması Fabrikasını Devretti!

HABAŞ HAKKINDA

Hamdi Başaran’ın kurucusu olduğu Habaş, tibbi ve endüstriyel gaz, elektrik, çelik, tüp, ağır makine, üreticisi, LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) ve CNG (sıkıştırılmış doğal gaz), LPG (sıvılaştırılmış petrol gazı) dağıtıcısı, deniz taşımacılığı ve liman hizmeti veren bir kuruluş.