TOKİ İdaresi Başkanlığı tarafından yapılmış olan son duyuru ile 400 tane konut uygun fiyattan satışa koyuldu. Ev almak isteyen kişiler için uygun fırsatlar sunan TOKİ, yaptığı açık satış duyurusunu kurumsal adresi üzerinden gerçekleştirdi ve yüzlerce insanın yüzünü güldürdü.

İşte TOKİ’nin vermiş olduğu ilâna dair tüm detaylar…

Birbirinden ideal fırsatlar ile dar gelirlilerin ev sahibi olmasına olanak sağlayan TOKİ, yapmış olduğu son duyurusu ile dörtyüz adet konutu hayli uygun fiyattan satışa sundu. TOKİ açık satış duyurusunu kurumsal internet adresi üzerinden gerçekleştirdi.

Ev almak isteyen dar gelirli vatandaşa oldukça cazip fiyatlar sunan Toplu Konut İdaresi’nin kurumsal sitesinde, satışlar sekmesinde görebileceğiniz ilan detaylarını incelemenizin ardından istediğiniz evi almak için gerekli başvuruları gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzun ardından120bin TL’den başlayan konut fiyatının, %25’ini peşinat olarak ödemelisiniz. 120 ay vadeye kadar yapabilirsiniz.

NE? NASIL?  Başvuran Herkese 30 Bin Lira Kredi!

Toplu Konut İdaresi, 2+1 ile 3+1 olmak üzere konut satışlarına başladı. Kurasız ve çekilişsiz 120bin liradan 260bin liraya kadar konut fiyatları bulunuyor. Peki, TOKİ konut başvurusu için işlem sırası ne olmalıdır?

TOKİ Konut Başvurusu Nereye Yapılır?

Toplu Konut İdaresi açık satış yöntemi ile çekiliş ve kura olmadan sağladığı ev sahibi olma imkânı ile yüzleri güldürdü. Ziraat Bankası ve Halkbank şubeleri aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurular her il için farklılık göstermek ile birlikte 31 Aralık’a kadar devam edecektir. Konut sahibi olmak isteyen kişiler için %10, %12, %15 ile %25 peşinat verme şartı konulmaktadır. Vade seçenekleri ise 96, 108, 120 ile 144 ve 180, 240 aydır.