Taşeron işçilere bekledikleri müjdeli haber sonunda geldi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçilerin uzun süredir kendilerine sunulan çalışma koşullarında iyileştirme yapılmasını ve yeni haklar verilmesini talep ediyordu.

Milyonlarca taşeron işçiyi ilgilendiren yeni bir adım atıldı. Taşeron işçileri ilgilendiren son dakika gelişmesi ile taşeron işçilerin en büyük sorunu olarak görülen tayin konusunda heyecanlandıran bir gelişme yaşandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TAŞERON İŞÇİLERE TAYİN HAKKI SON DAKİKA MÜJDESİ GELECEK Mİ?

Taşeron kadrosunda çalışan işçilerin aile birliklerinin bozulmasına neden olan tayin konusunda ne yazık ki beklenen müjdeli haber henüz gelmedi. Taşeron işçilerin sosyal hakları kanunlar çerçevesinde belirlenirken memurlara ve kadrolu işçilere tanınan tayin hakkı bu haklar arasında bulunmuyor.

Taşeron kadrosunda çalışan pek çok işçi aile birliklerini sağlamak adına kendilerine de tayin hakkı tanınmasını talep ediyor. Son açıklanan verilere göre sayıları 900 bini aşan taşeron işçiler büyük bir umutla kendilerine de tayin hakkı verilmesini bekliyor.

NE? NASIL?  Turkcell Müşterilerine Hediye 30 GB Bedava İnternet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TAŞERON İŞÇİNİN AÇTIĞI TAYİN DAVASI UMUTLARI YENİDEN YEŞERTTİ! 

Konu hakkında ne yazık ki şu ana kadar yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor. Tayin hakkı konusunda ise bu güne kadar açılan bazı davalarda mahkemenin taşeron işçiyi haklı bulması sonucunda verilen bazı emsal kararlar bulunuyor. Taşeron işçiler ilk adım olarak sendikaya, ardından ise hükümete seslerini duyurmak için var güçleri ile çalışıyorlar.

MAHKEMEDEN TAŞERON İŞÇİYE TAYİN HAKKI İÇİN UMUTLANDIRAN EMSAL KARAR! 

Konu hakkında taşeron işçileri umutlandıran gelişmede eşi kamu görevlisi olan bir taşeron işçi mahkemeye tayin hakkı için dava açtı. Mahkeme taşeron işçinin talebini haklı buldu ve aile birliğinin sağlanması için taşeron işçiye tayin hakkı tanınmasına hükmetti.

Verilen bu karar kamuda çalışan taşeron işçiler için umutlandıran bir gelişme olarak öne çıkarken yapılan açıklamalarda tüm taşeron işçilerin aynı sorun ile uğraştıkları ve bu hakkın tüm taşeron işçilere tanınması gerektiği vurgulandı. Konu hakkındaki son sözü ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı söyleyecek.

NE? NASIL?  Berat Kandili nedir? Berat gecesi yapılacak dua ve ibadetler nasıl olmalıdır?