Tam Kapanma Etkilerini Göstermiş! Fahrettin Koca Açıkladı!

Tam Kapanma Etkilerini Göstermiş! Fahrettin Koca Açıkladı! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayıları yüksek olan illerdeki valilikleri ziyaret ediyor. Geçtiğimiz günlerde Antalya’da açıklama yapan Bakan Koca, bugün Edirne’de soruları yanıtlıyor. Fahrettin Koca, “Tam kapanma vakayı düşürdü mü?” sorusuna “Olumlu etkilerini görmeye başladık.” dedi. Düşüşün test sayısının az olmasından kaynaklı olmadığını da belirtti.
Tam Kapanma Etkilerini Göstermiş! Fahrettin Koca Açıkladı!

“Yakında ağır hastalara da etki edecek”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Tam kapanma vaka sayılarını düşürdü mü?” sorusuna “Olumlu etkilerini görmeye başladık. Yakında ağır hastalara da etki edeceğini bekliyoruz.” ifadeleri ile yanıt verdi.

İşte Bakan Koca’nın açıklamaları;

“Bölgelerde durum değerlendirmesi yapıyoruz. Bugün Edirne’deyiz. Yerel yöneticilerimizle beraber toplantı gerçekleştirdik. Ülkemizde son haftalarda gördüğümüz korona hasta sayıları nedeniyle tam kapanmaya geçilmek zorunda kalındı. Vaka sayısında istediğimiz seviyeye gelmediğimizi için 17 günlük tam kapanmada düşüş yaşayacağımızı düşünüyoruz.

NE? NASIL?  Küresel Sorun Türkiye’ye de Sıçradı! Otomobil Devi Üretimi Durdurdu!

“Test sayısının düşmesi vaka sayısının düşmesinin sonucudur”

Olumlu tabloyu görmeye başladık. Yakında ağır hastalara da etki edeceğini bekliyoruz. Vaka sayılarındaki düşüş ile test sayıları ile ilgili asılsız değerlendirmeler görüyoruz. Bir defa daha ifade etmek istiyorum. Testler semptom gösteren kişilere yapılır. Kısıtlamalarla birlikte başvuru sayısı düşüyor. Bu da vaka sayısını düşürüyor. Test sayısının düşmesi vaka sayısının düşmesinin sonucudur. Düşüş hızını artırmak amacıyla tam kapanma bir zaruret haline geldi. Tekraren söylüyorum bu sürecin sonunda vaka sayılarının ciddi derecede düştüğü bir bayramı yaşamak istiyoruz.”