Sokağa Çıkma Kısıtlamaları Ne Zaman Sona Erecek ?

Koronavirüsün etkilerinin devam ettiği günlerde devletler halklarını korumak için çeşitli tedbirler aldı. Bu tedbirlerin en başında sokağa çıkma kısıtlamaları geliyor. Ülkemiz açısından bu tedbirlerin başında sokağa çıkma yasakları geliyor. Aşının bulunması ile her geçen gün kısıtlamaların kaldırılmasına dair ümitler artıyor. Herkesin aklında şu soru var :

Kısıtlama Saatleri Değişiyor Mu ? Sokağa Çıkma Kısıtlamaları Ne Zaman Sona Erecek ?

Peki sokağa çıkma yasakları ne zaman bitecek. Herkesin merak ettiği konu bu. Bu kısıtlamalar ne zaman bitecek sokağa çıkma yasakları ne zaman kalkacak ? Restoran ve kafeler  ne zaman açılacak ?

Sokağa Çıkma Kısıtlamaları Ne Zaman Sona Erecek? Kısıtlama Saatleri Değişiyor Mu?

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan’ın söylediği iddia edilen açıklamaları şu yönde:

 “Hasta sayısı yaklaşık 1 aylık süreçte 7 binden 1500 civarına düştü. Aşının ilk dozunun yapılacağı zamanı 15 Ocak gibi düşünsek, ikinci doz 28 gün sonra yapılacak, buna göre 15 Şubat sonrasında kısıtlamaların kaldırılmasını düşünmek daha uygun olacaktır”

NE? NASIL?  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağında Fırın Market ve Bakkallar Açık Mı ?

Kısıtlama Saatleri Değişiyor Mu ? Sokağa Çıkma Kısıtlamaları Ne Zaman Sona Erecek ?

Bazı kaynaklardan yapılan iddialara göre kısıtlama saatleri de değişebilir.

Hafta içleri saat 23.00 ile sabah 05.00 arasında olabileceği ve hafta sonu ise saat 20.00’den sabah saat 05.00’e kadar olması yönünde önergeler olduğu iddia ediliyor.

Türkiye’de 14 Ocak’ta koronavirüs aşısı için acil kullanım onayı ile aşılamaya başlandı. Çin menşeili Sinovac şirketinin Coronavac aşısı Türkiye’de acil kullanım onayı ile yapılmaya başlandı. Önce sağlık çalışanlarından başlayıp kademe kademe aşılama sürecine başlandı. Şimdiye kadar 1.298.360 kişi aşılandı ve devam etmekte. Aşı sürecini anbean ve il il takip etmek içinhttps://covid19asi.saglik.gov.tr/#adrese tıklayıp COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformuna kolayca erişebilirsiniz. Aşı uygulaması olabildiğince hızlı bir şekilde devam etmektedir.