Sigara İçenleri Üzecek Karar Geldi! 

Perakende ticarete gelecek olan yeni kurallar vatandaşı yakından ilgilendiriyor. Alışveriş merkezleri ile zincir marketlere mesafe ve nüfus kriteri ile birlikte satış esaslarında da bir dizi değişikliğe gidilecek.

Ticaret Bakanlığı, perakende ticaretin daha rekabete uygun şartlarda yapılması için bazı çalışmalar yapıyor. Ticaret Bakanlığının taslağına göre, tüketicinin korunması için ve perakende işletmelerin daha düzgün ve dengeli bir şekilde büyümesi için yeni düzenlemeler geliyor.

Sigara İçenleri Üzecek Karar Geldi!

Hazırlanan taslağa göre, zincir marketlerin küçük esnafa olumsuz etkilerinin azaltılması ve perakendecilere korunma sağlanması için zincir marketlerde bazı ürünlerin satılması yasaklanacak.

Bu taslakla beraber, elektronik ortamda satış ve 1500 metrekareden büyük mağazalar hariç olmak üzere, zincir gıda marketlerde sigara, cep telefonu, mobilya, beyaz eşya ve elektronik eşya satılması yasaklanacak. Marketlerin elektronik ortamdaki satışlarında ise mevcut yasak ve düzenlemeler geçerli olmaya devam edecek. Küçük esnafı korumak amacıyla, zincir gıda marketleri, pazar günleri saat 11.00’den önce açılamayacak.

Sigara İçenleri Üzecek Karar Geldi!

Sigara İçenleri Üzecek Karar Geldi!

Ticaret Bakanlığı’nın hazırladığı bu taslakla beraber, elektronik ortamda satış ve 1500 metrekareden büyük mağazalar hariç olmak üzere, zincir gıda marketlerde sigara, cep telefonu, mobilya, beyaz eşya ve elektronik eşya satılması yasaklanacak. Marketlerin elektronik ortamdaki satışlarında ise mevcut yasak ve düzenlemeler geçerli olmaya devam edecek. Küçük esnafı korumak amacıyla, zincir gıda marketleri, pazar günleri saat 11.00’den önce açılamayacak.

NE? NASIL?  İşsiz Annelere Aylık 2.420 TL Para Yardımı! Devlet Desteği ve Maaş Başvurusu İçin Şartlar Detayları...