Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Müjdeyi Verdi! Bu İş Bitmiştir! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uğur Şahin’in de videokonferans yöntemiyle katıldığı Bilim Kurulu toplantısı sonrası bazı açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin BionTech’ten aldığı 120 milyon doz koronavirüs aşısıyla birlikte aşılama hızının artacağını söyleye Sağlık Bakanı Koca, “30 milyon doz direkt 30 milyon kişiye yapılacak ve biz de BioNTech’in yüzde 78’lik korumasından yararlanacağız. Aşı problemimiz kalmadı, bu iş bitmiştir” dedi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Müjdeyi Verdi! Bu İş Bitmiştir! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca müjdeyi vererek, “120 milyon doz aşının şu ana kadar 6,1 milyonu bize teslim edildi. Haziran ayında 30 milyon olmak üzere temmuz, ağustos ve eylül sonuna kadar yani 4 ayda toplam 120 milyon aşı Türkiye’ye gelecek” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Müjdeyi Verdi! Bu İş Bitmiştir!

2. Doz İçin Aşı Stoku Yapılmayacak

Türkiye’ye gelen aşıların bir kısmı bugüne kadar ikinci doz için stoklanıyordu. İkinci doz için belirlenen süre geçtikten sonra stoktan çıkarılıp uygulanıyordu. Hürriyet’in yaptığı habere göre, mayıs sonu/haziran başı itibarıyla gelecek olan 30 milyon aşı için böyle bir uygulama yapılmayacak. Bakan Koca, 30 milyon aşının 30 milyon kişiye yapılacağını belirterek, “BioNTech’in birinci dozu, yüzde 78 oranında bir koruma sağlıyor. O korumadan yararlanacağız. Bu bizim için önemli bir kazanım olacak. Böylece yaza daha güvenli girmiş olacağız. Aşı problemimiz kalmadı” sözlerine yer verdi.

NE? NASIL?  A 101 Kataloğu Aktüel Katalog

“Haziranda 20 yaş üstü herkes aşılanacak”

İkinci dozun ikinci parti aşılarla geleceğini belirten Koca, “Yani birinci dozu yaptırmış olanlar, temmuz ayında ikinci dozu yaptırmış olacaklar. Haziranda 20 yaş üstü herkes aşılanacak” dedi.