Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İllerin Vaka Oranlarını Açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İllerin Vaka Oranlarını Açıkladı! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca il il vaka haritalarını paylaşmaya başlamıştı. Geçtiğimiz haftadan bu haftaya kadar vaka oranlarının en çok artan ve en çok azalan illeri paylaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığına göre vaka oranlarının en çok azalan iller; Bayburt, Erzincan, Trabzon, Karabük ve Hatay iken vaka oranlarının en çok artan iller; Ordu, Giresun, Samsun, Tokat ve Bolu illerimiz oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter‘dan paylaştığı verilere, ”Geçen haftaya göre vaka sayısı 100 binde nüfusta en çok azalan illerimiz; Bayburt, Erzincan, Trabzon, Karabük ve Hatay. En çok artış olan illerimiz ise; Ordu, Giresun, Samsun, Tokat ve Bolu. Normalleşmek için daha çok emek vermek gerekiyor” notunu ekledi.

İşte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı 100 binde vaka sayısı en çok azalan iller:

Geçtiğimiz haftanın verilerine göre, 100 binde vaka sayısı en çok azalan illerde ilk sırada 38,73’le Bayburt yer alıyor. Erzincan 100 binde 26,25’le ikinci sırada, Trabzon da 20,49’la üçüncü sırada geliyor.

NE? NASIL?  SGK Müjdeyi Duyurdu! Vatandaşlar Adeta Yarışa Girdi...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İllerin Vaka Oranlarını Açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı 100 binde vaka sayısı en çok artan iller:

Geçtiğimiz haftanın verilerine göre, 100 binde vaka sayısı en çok artan illerin ilk sırasında 33,98’le Ordu yer alıyor. Giresun 33,17 ile ikinci sırada, Samsun 31,65 ile üçüncü sırada yer aldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İllerin Vaka Oranlarını Açıkladı!