İddialara göre Facebook ve WhatsApp hakkında soruşturma başlatıldı. Verilerin paylaşılması zorunluluğu durduruldu.

İddialara göre Rekabet Kurulu, Facebook ve WhatsApp hakkında soruşturma başlatıldı. Verilerin paylaşılması zorunluluğu durduruldu.

Milyonların kullandığı WhatsApp uygulaması son zamanlarda gündemlerin konusu oldu. Verilerini Facebook ile paylaşması ile gündeme gelen WhatsApp uygulaması, aldığı kararla birçok kullanıcısını kaybetti. Hepimizin telefonunun demirbaş uygulaması gibi kullandığı WhatsApp, verilerimizi paylaşacak mı sorusu hepimizin kafasını karıştırıyor.

 

Daha önce de açıklandığı gibi, WhatsApp uygulamasını kullanabilmemiz için veri paylaşma zorunluluğu getirildi. Bu şarta uymayan kullanıcıların 8 Şubat’tan itibaren kullanılması mümkün olmayacak.

Rekabet Kurulu’nun yaptığı açıklamada, 11 Ocak 2021 tarihli ve 21-02/25-M sayılı kararla, WhatsApp kullanıcılarına getirilen veri paylaşma zorunluluğu hakkında Facebook Inc., Facebook Ireland Ltd., WhatsApp Inc. ve WhatsApp LLC hakkında 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 6’ncı maddesinin ihlal edip edilmediğinin tespiti amacıyla resen soruşturma açıldı.

NE? NASIL?  Şok Elazığ Yine Depremle Sallandı

Bakalım Facebook ve WhatsApp bu konu ile ilgili neler yapacak.