PTT adeta vatandaşa müjde verdi diyebiliriz, özellikle ev hanımlarına, işsizlere ve daha bir çok kişiyi kapsayan alanlarda aşağıda belirtilen şartları taşıması halinde 672 TL ödeme yapılacak.

DEVLETTEN 672 TL AYLIK MAAŞ DESTEĞİ! 

Devletin sosyal yardımları her geçen gün artmaya devam ederken ihtiyaç sahibi ailelerin bu sayede korana virüs salgını döneminde ayakta kalmaları da desteklenmiş oluyor.

Hiçbir sosyal güvencesi ya da maaşı olmayan kişilere barınma, gıda ve sağlık gibi zorunlu harcamalarını karşılama amacı ile verilen yardımlardan yararlanmak isteyen kişilerin muhtaç durumda olduklarını kanıtlamaları ve başvuru yapmaları yeterli oluyor.

Verilen sosyal yardımlardan biri de aylık 672 TL olarak öne çıkıyor. Bu parayı alabilmek için başvuru yapacak olan kişinin 65 yaşını doldurmuş olması ve hiçbir şekilde başka gelirinin bulunmaması şartı aranıyor.

Bu şartı taşıyan kişilerin başvurularını adreslerinin bağlı olduğu kaymakamlıklar ya da sosyal yardımlaşma vakıflarının üzerinden yapmaları gerekiyor. Kişinin yapmış olduğu başvurunun incelenmesi ve aranılan şartları taşıdığının tespit edilmesinin ardından maaş bağlama işlemleri yapılıyor.

Ek Ödeme İle Maaşlar Artacak!

2020 YILI 65 YAŞ AYLIĞI NE KADAR OLDU?

NE? NASIL?  Dünyanın En Yakışıklılar Listesinde 1 Türk var

Sosyal yardımlar için yapılan ödemeler her sene Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan yeniden değerleme oranı üzerinden zamlanmakta olup 2020 yılı için ödenen tutar 672 liraya yükseltildi.

2019 yılında hak sahiplerine 637 lira olarak yapılan bu yardım tutarı 2020 yılında gelen zamların ardından 672 lira seviyesine yükseltildi.

YAŞLILIK MAAŞI NE ZAMAN ÖDENİR?

Devletin yapmış olduğu çok sayıda yardımda olduğu gibi yaşlılık aylığı ödemeleri için de kimlik numarasına göre tarih belirlenmektedir.

Başvuru yapan kişilerden kimlik numarasının son hanesi 6 olan kişilere ayın 6. günü,

Kimlik numarasının son hanesi 7 olan hak sahiplerine ayın 7. günü,

Kimlik numarasının son hanesi 8 olan hak sahiplerine ayın 8. günü,

Kimlik numarasının son hanesi 9 olan hak sahiplerine ayın 9. günü olacak şekilde aylık ödemeler düzenli olarak yapılmaktadır.