Polonya Türkiye’den Bayraktar TB2 Alan İlk NATO Ülkesi Oluyor! Türkiye ilk defa bir NATO üyesine Bayraktar TB2 SİHA satacak. Polonya Radyosu 24’te bazı açıklamalar yapan Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, Polonya’nın Türkiye’den 24 tane Bayraktar TB2 SİHA satın alacağını belirtti. Ayrıca SİHA’lar için, “Polonya daha önce hiç böyle bir ekipmana sahip olmamıştı” dedi. Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, “Polonya, daha önce Polonya ordusunun sahip olmadığı 24 adet SİHA satın alımı konusunda Türkiye ile yürüttüğü müzakereleri tamamladı” diyerek söz konusu hava araçlarının test edilmiş, etkili ve muhtemel saldırganı caydırıcı olduğunu ifade etti.

Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda’nın Pazartesi günü başlayacağı Türkiye ziyaretinde satın almaya ilişkin sözleşmeler imzalanacak. Bu satın alma gerçekleştirildiği takdirde, Türkiye ilk defa bir NATO ülkesine SİHA satmış olacak.

NE? NASIL?  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağından Muaf Olanlar!

Polonya Türkiye'den Bayraktar TB2 Alan İlk NATO Ülkesi Oluyor!

2022 Yılında 4 SİHA Teslim Edilecek

Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda’nın Pazartesi günü başlayacağı Türkiye ziyaretinde satın almaya ilişkin sözleşmeler imzalanacağını belirterek ilk 4 SİHA teslimatının da 2022 yılında gerçekleşeceğini aktardı.

Blaszczak “Polonya ordusu Doğu Avrupa ve Orta Doğu’da başarıyla test edilmiş insansız hava araçlarından oluşan modern ekipmanlarla donatılacak. Polonya daha önce hiç böyle bir ekipmana sahip olmamıştı” şeklinde konuştu.

“İyi haberler çok yakında, beklemede kalın”

Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabında Bayraktar TB2 SİHA fotoğrafı paylaşarak, “İyi haberler çok yakında, beklemede kalın” notunu düşmüştü. Bu satın alma gerçekleştirildiği takdirde, Türkiye ilk defa bir NATO ülkesine SİHA satmış olacak.