Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte artık evden oturduğunuz yerden cep telefonlarınızla market alışverişi yapabilirsiniz.  Hayatımızı kolaylaştıran bu uygulamalar sayesinde internete bağlı bir akıllı telefonla dışarı çıkmamıza gerek kalkmıyor. Peki bu uygulamalar hangileri? Cep telefonu ile market alışverişi nasıl yapılır?

En popüler online market uygulamaları;

Market alışverişlerini evden yapmak isteyen birçok kişi arama motorlarından en iyi market sitelerini ve uygulamalarını araştırıyor.. Bu online marketlerden öne çıkanlar;

  • İstegelsin
  • Getir
  • Banabi
  • Migros Sanal Market
  • Tazedirekt
  • CarrefourSA: Online Market
  • A101
  • Migros Hemen

Online market alışverişi uygulamalarının en eskilerinden biri olan Getir uygulama ara yüzündeki kolaylığı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Getir uygulamasının 3,50 TL gönderim ücreti bulunuyor. Belirli bir alışveriş toplam tutarını geçerseniz gönderim ücreti alınmıyor. Hem android, hem de ios uygulaması bulunan sanal market uygulaması kısa sürede siparişleri evinize ulaştırıyor.

NE? NASIL?  Yenidoğan bebeklerde nelere dikkat edilmelidir?

2017 yılında faaliyete başlayan bir online market alışverişi uygulaması İstegelsin ürün çeşitliliği ile dikkat çekiyor. Uygulaması anlaşılır, sipariş vermesi çok kolay olan bir online market olan İstegelsin,  ürünlerin temiz, düzgün ve kaliteli olarak gelmesi ile öne çıkıyor.

Yemeksepeti’nin yan firması Banabi 2.50 TL gönderim ücreti alıyor. Banabi’nin çağrı merkezi ve müşteri hizmetleri oldukça iyi çalışıyor. Kuryeleri hızlı ve teslimatlar genelde zamanında yapılıyor.

Neredeyse en eskilerinden olan Migros Sanal Market online market alışverişi uygulamalarının başında geliyor.  Cazip kampanyaları ile öne çıkan online market,  5,90 TL getirme ücreti alıyor.  Ama ürünleri diğerleri gibi hızlı getirmiyor. Eğer hızlı gelmesini istiyor ve Migros kalitesinde olmasını istiyorsanız, diğer bir uygulama olan Migros Hemen‘i tercih edebilirsiniz.

Tazedirekt ise sağlıklı beslenme mottosuyla yola çıkıyor. Steril ürün depolamasıyla dikkat çeken online marketin,  organik ürün reyonu da bulunuyor. 5,90 TL ürün getirme ücreti bulunuyor. Şu an için İstanbul içinden sipariş alabiliyor.

NE? NASIL?  Son Dakika... Asgari Ücrete Zam Açıklandı Yeni Rakamlar Belli Oluyor Bakan Bilgin Açıkladı!...

A101 sanal market ise ürünleri kargo ile gönderiyor. 120 TL ve üzeri siparişinize ücretsiz kargo hizmeti veren market acelesi olmayanlar için uygun fiyatlarla alışveriş için tercih ediliyor.

Video: Migros Sanal – Getir – Banabi – Market / Fiyat Kıyaslaması

Bu uygulama ve sitelerden nasıl sipariş verebilirim?

İnternet üzerinden online sipariş verebilmek için öncelikle bu uygulamalarda üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Sonrasında veya üyelik sırasında bölgenizi ve adresinizi belirliyorsunuz.  Aradığınız ürünleri kategori listelerinden bulacağınız gibi, ürün sayfalarının üstünde bulunan arama kutucuğunun içinde yazıp büyüteç butonuna tıklayarak da bulabilirsiniz. Sepete ekle butonu yardımı ile alışveriş sepetine ekeleyebilir, adet seçebilir ya da sepetten çıkarabilirsiniz.  Adres ekranından teslimatın yapılmasını istediğiniz adresi girebilir ya da seçebilirsiniz. Ödeme ekranında ödeme seçenekleri çıkacaktır. Çoğu online markette önceden kredi kartı tanımlayabiliyorsunuz. Böylece tekrar tekrar kredi kartı bilgilerinizi istemeyecektir.

NE? NASIL?  Kolonya veya dezenfektan abdest bozar mı?