Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre: Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop, Tokat, Artvin ile Van‘ın doğusu ve Ağrı‘nın güneyinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor. Yağışların bugün (Cuma) sabah saatlerinde Samsun, Ordu ve Giresun, öğle saatlerinden sonra Trabzon’un doğusu, Rize ve Artvin kıyılarında yer yer kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

İzleyin: İllerimizde Hava Durumu 14 Ağustos 2020

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARILARI

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bugün (Cuma) sabah saatlerinde Samsun, Ordu ve Giresun, öğle saatlerinden sonra Trabzon’un doğusu, Rize ve Artvin kıyılarında yer yer kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir

BÖLGELERİMİZE GÖRE HAVA DURUMLARI

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE °C34°C

Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL °C29°C

Parçalı ve az bulutlu

KIRKLARELİ °C31°C

Parçalı ve az bulutlu

NE? NASIL?  İntikal ne demek? Miras hukukunda intikal

KOCAELİ °C29°C

Parçalı ve az bulutlu

EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İZMİR °C36°C

Az bulutlu ve açık

KÜTAHYA °C28°C

Az bulutlu

MANİSA °C36°C

Az bulutlu

MUĞLA °C37°C

Az bulutlu

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ADANA °C36°C

Az bulutlu

ANTALYA °C34°C

Az bulutlu ve açık

BURDUR °C33°C

Az bulutlu

HATAY °C34°C

Az bulutlu

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeydoğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C30°C

Az bulutlu ve açık

ESKİŞEHİR °C29°C

Az bulutlu ve açık

KONYA °C29°C

Az bulutlu ve açık

SİVAS °C25°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ

Az bulutlu, doğusunun yer yer parçalı bulutlu, Sinop çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C26°C

Az bulutlu

DÜZCE °C29°C

Az bulutlu

KASTAMONU °C27°C

Parçalı bulutlu

ZONGULDAK °C25°C

Parçalı ve az bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Tokat ve Artvin çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün (Cuma) sabah saatlerinde Samsun, Ordu ve Giresun, öğle saatlerinden sonra Trabzon’un doğusu, Rize ve Artvin kıyılarında yer yer kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması bekleniyor.

NE? NASIL?  Asgari Ücret ile Çalışana 686 TL Ek Ödeme Müjdesi Geldi!

AMASYA °C29°C

Parçalı bulutlu

RİZE °C26°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün(Cuma) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN °C25°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün (Cuma) sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON °C26°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün(Cuma) öğle saatlerinden sonra doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu, bölgenin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu, bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra Van’ın doğusu ve Ağrı’nın güneyinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C26°C

Parçalı bulutlu

KARS °C24°C

Parçalı bulutlu

MALATYA °C32°C

Az bulutlu

VAN °C25°C

Parçalı bulutlu, bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra doğusu yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C37°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP °C35°C

Az bulutlu ve açık

SİİRT °C36°C

Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA °C39°C

Az bulutlu ve açık

NE? NASIL?  Bu 2 kan grubundan birine sahip olanlar dikkat! Prof. Dr. Ateş Kara'dan çarpıcı uyarı!

DENİZLERDE HAVA

Orta ve Güney Ege açıklarında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan zamanla doğudan ; Doğu Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan, doğusu güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) zaman zaman 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, zaman zaman 2,0m , Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) gece saatlerinde güneyinde yer yer 6 ( 50 km/sa ) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 1,5m, gece saatlerinde güneyinde yer yer 2,0m ; Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğu, güneyi kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Orta ve Güney Ege’de 4 ila 6 (30-50 km/sa), açıklarında yer yer 7 (60 km/sa) kuvvetinde ; Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyi 2,5m, açıklarında yer yer 3,0m ; Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatı, doğusunda güneybatıdan ; Doğu Akdeniz’de güney ve güneybatıdan gece ve sabah saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) doğusunda yer yer 5 ( 40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m , Doğu Akdeniz’de yer yer 2,0m ; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan akşam saatlerinde batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) öğle saatlerinde yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0m, öğle saatlerinde yer yer 1,25m; Görüş: İyi.