Koronavirüs pandemisinden dolayı online eğitim ile ders gören öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tablet veriliyor. Tablet dağıtımı süreci içerisinde üçüncü aşamaya geçildi. Hedeflere göre Ocak ayının sonunda toplam 500 bin adet tablet öğrencilere verilmiş olacak. Ayrıca öğrenciler verilen tabletleri aylık 25 GB internet ile kullanabilecek.

Uzaktan eğitim sürecine geçildiği andan itibaren öğrenciler tablet ile birlikte derslerine giriş yapıyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı da bu süreç içerisinde öğrencilere destek olmak adına tablet dağıtımı yapmaya başladı. Tablet dağıtım sürecinde üçüncü aşamaya geçildi ve bütün öğrencilerin adil bir eğitim alması amaçlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tablet desteği ile birlikte 255.500 tableti öğrencilere ulaştırdı. Ocak ayı bitimine kadar toplamda 500.000 tabletin öğrencilere ulaştırılması amaçlanıyor.

Başvuru Gerekiyor Mu?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen tabletler için öğrenci ya da velilerin özellikle başvuruda bulunması gerekmiyor. Okul idaresi ve Milli Eğitim tarafından belirlenen öğrencilere tabletler direkt olarak veriliyor. Öğrencinin ailesinin geliri, kaç kardeşinin okuduğu ve derslerindeki başarı durumu gibi faktörler tablet desteğinde etkili oluyor. Ayrıca özel gereksinimi olan öğrenciler de ön planda bulunuyor.

NE? NASIL?  E-Fatura'ya nasıl başvuru yapılır? E-Fatura kimler tarafından düzenlenebilir?

3.Aşama Bitti 4.Aşamaya Geçildi! 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen tabletlerde üçüncü aşama tamamlandı. Artık dördüncü aşamaya geçiş başladı ve araştırmalar yapılıyor. Üçüncü aşama sonunda 66.000 öğrenci yeni tablet sahibi oldu ve online derslere giriş yaptı.

MEB’den Açıklama Geldi!

Milli Eğitim Bakanı yaptığı açıklama ile birlikte her gün üç milyon ders verildiğini ifade etti. İlköğretim, ortaöğretim ve lise olarak ayrı EBA platformları bulunuyor. İnternet ve televizyon sistemi hesap edildiği zaman ders sayısı 3 milyonu geçiyor.

Bu nedenle de sağlıklı bir eğitim sürecinin oluşabilmesi adına öğrencilere destek sağlanıyor. Ayrıca açıklamalar içerisinde birçok farklı mobil uygulama ile birlikte öğrencilerinin becerilerinin desteklendiğini de ekledi. Ayrıca binlerce farklı seçenek ile öğrencilerin öğreniminin verimli olmasına çabaladıklarını dile getirdi.

Umarız ki bu süreç tez zamanda son bulur. Bu süreçte kimoloji.com olarak elimizden geldiğince haberleri size ulaştırmaya çalışacağız. Konularla ilgili bilgi için takipte kalın.

NE? NASIL?  Emekli olamayan vatandaşlara 2135 TL Ödeme Müjdesi Geldi!