Marketlere Gelen Düzenleme İle Online Alışverişe De Yasak Gelecek Mi?

Marketlere Gelen Düzenleme İle Online Alışverişe De Yasak Gelecek Mi? İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelge ile kısıtlama süresince marketlerde alkollü içkinin yanı sıra elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, tekstil, hırdavat gibi ürünlerin satışını da yasakladı. Çok merak edilen sorulardan birisi olan “Online alışveriş de yasaklanacak mı?” İsmail Çataklı tarafından cevaplandı.
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, marketlere getirilen yasaklarla ilgili,  “Düzenlemeler cumartesi pazar döneminde yaptığımız düzenlemedir. Tam kapanma sürecine yayıldı” dedi. Çok merak edilen “Online alışveriş de yasaklanacak mı?” sorusuna da yanıt veren İsmail Çataklı, böyle bir kısıtlamanın söz konusu olmadığını söyledi.
Marketlere Gelen Düzenleme İle Online Alışverişe De Yasak Gelecek Mi?

“Temel amaç minumum yoğunluk ve en zaruri ihtiyaçların karşılanara sürecin atlatılması”

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, yasaklarla ilgili olarak, “Düzenlemeler cumartesi pazar döneminde yaptığımız düzenlemedir. Tam kapanma sürecine yayıldı. Bu dinamik bir süreç yeni durumlar ve ihtiyaçlar karşısında yeni tedbirler alıyoruz” ve “Buradaki temel amaç minumum yoğunluk ve en zaruri ihtiyaçların karşılanarak bu sürecin atlatılması” ifadelerini kullandı.

NE? NASIL?  At, eşek ve domuz eti yedirdiler! Hileli ürün kullanan firmalar hangileri?

“Düzenlemeler cumartesi pazar döneminde yaptığımız düzenlemedir. Tam kapanma sürecine yayıldı. Bu dinamik bir süreç yeni durumlar ve ihtiyaçlar karşısında yeni tedbirler alıyoruz” diye konuşan Çataklı, marketlere getirilen yeni yasaklarla ilgili olarak, “Buradaki temel amaç minumum yoğunluk ve en zaruri ihtiyaçların karşılanarak bu sürecin atlatılması” ifadelerini kullandı. İsmail Çataklı, online alışverişlerle ilgili bir kısıtlamanın söz konusu olmadığını söyledi.