Kuş Gribi Salgını Tehlikesi! Yeniden İnsana Bulaştı!

Kuş Gribi Salgını Tehlikesi! Yeniden İnsana Bulaştı! Dünyamızı çepeçevre saran koronavirüs salgını ile insanlar çok zor zaman geçiriyor. Dünya Covid-19 salgınıyla uğraşırken, Rusya’da kuş gribi  endişesi ortaya çıktı. Geçtiğimiz Aralık ayında ilk defa insanlara bulaşan kuş gibi tespit edildi ve Rus yetkililer tarafından Dünya Sağlık Örgütü bilgilendirdi.

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova bugün yaptığı açıklamada, ülkenin güneyinde bir kanatlı hayvan çiftliğinde çalışan 7 işçide kuş gribinin tespit edildiğini duyurdu.

Kuş Gribi Salgını Tehlikesi! Yeniden İnsana Bulaştı!

Kuş Gribi Salgını Tehlikesi! Yeniden İnsana Bulaştı!

Kuş Gribi’nden Dolayı 7 Kişi Karantinada

2020 Aralık ayında Vektor Araştırma Merkezi tarafından kuş gribinin bir alt türü olan A (H5N8) vakası görülen 7 kişişnin karantinada olduğunu söyleyen Anna Popova, “Vektor Araştırma Merkezi uzmanları geçtiğimiz Aralık ayında Rusya’nın güneyindeki bir kanatlı hayvan çiftliğinde çalışan 7 kişide kuş gribinin bir alt türünü tespit etti. Bu kişiler izole edildi. Bu bahsettiğim 7 kişi bugün iyi durumda. Klinik seyirleri de çok hafifti. Aynı zamanda bilim adamlarımız bu virüsün insan vücudundaki tepkilerini inceleyebildiler. Bu kişiler beklenenden daha kısa sürede hastalığı atlattılar” dedi.

NE? NASIL?  Online market alışveriş uygulamaları nasıl kullanılır?

Kuş Gribi Salgını Tehlikesi! Yeniden İnsana Bulaştı!

Dünya Sağlık Örgütü Bilgilendirildi

Anna Popova, görülen 7 vakayı Dünya Sağlık Örgütü’ne bildirdiklerini söyleyerek, “Dünyanın insanlarda görülen ilk influenza A vakası (H5N8) ile ilgili veriler Dünya Sağlık Örgütü’ne gönderildi. Bu sonuçlar birkaç gün içerisinde test sonuçlarından emin olunmasıyla birlikte hemen gönderildi” dedi.