Kimler Seyahat İzin Belgesi Alacak ? E Devletten Seyahat İzin Belgesi Alma Yöntemi – Yasak Kimleri Kapsıyor ? E Devlet Harici Bir Yerden Belge Alınabiliyor Mu? SMS İle Alınabiliyor Mu?

Korona virüsün etkileri devam ederken ülke çapında vatandaşların seyahat etmesi durumunda şehirler arası yolculuklarda nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu. Buna göre şehirler arası yolculuklarda kimlerin seyahat izin belgesi alması gerektiği gibi sorular sorulmaya başladı. Yeni yayınlanan genelgede farklı konularda maddeler yer aldı. Bunlardan biri sokağa çıkma yasakları ile seyahat izin belgesi oldu. Buna göre yeni yayınlanan genelgede 65 yaş ve üzeri şehirler arası yolculuklarda Seyahat izin belgesi almak zorunda. Bu kapsamda 65 yaş üstü her vatandaş şehirler arası yolculuk yapmak istediğinde bu belgeyi almak zorunda. Peki Bu belge nasıl alınıyor nereden alınıyor ? İşte soruların cevabı :

NE? NASIL?  BİM 2500-3000 TL Arası Maaşla Personel Alacak

Normalde E Devlet üzerinden alınan bu belge bazen sunucuların çok yoğun olması durumunda Alo 199 hattından istenebilmektedir.

Seyahat izin belgesi E devletten nasıl alınır peki:

E Devlete şifreniz ve Tc kimlik  numaranızla giriş yaptıktan sonra arama kısmına seyahat izin belgesi yazıp başvurabilirsiniz. Başvuru sonucu mesaj SMS ile bildiriliyor sonucunu öğrenebiliyorsunuz.