İŞKUR Ekim ayı personel ve memur alımı ilanlarını yayınladı. Resmi internet sitesinde yayımlanan ilana göre en az 4.000 lira maaşla çalışacak binlerce personel alınacak. Meslek grupları içinde ise zabıta memuru, itfaiye eri, teknisyen, memur, bekçi, hemsire ve güvenlik görevlisi gibi bir çok meslek bulunmaktadır. Başvuru sayfası İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden erişime açıldı.

Yayına alınmış ilanlar içerisinde Diyanet İşleri Bakanlığı ,Emniyet Genel Müdürlüğü ,büyükşehir belediyeleri, merkez bankası, Hazine ve Maliye Bakanlığı gibi akla gelen birçok kurum ve kuruluşlar içerisinde farklı pozisyonlarda çalışacak kamu personeli ve memur alımları olacak. Ekim ayında İŞKUR tarafından gerekli personel alımları ve kadroları..

2020 Ekim ayı içinde kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde bulundurmak, yer almak adına çok sayıda personel ve memur alımları olacak.. Yayına alınan ilan ile birlikte personel ve memur alımlarında KPSS şartının olmasının yanı sıra bir de KPSS şartı aranmaksızın ilköğretim ,lise, önlisans ve lisans mezunu olma şartları da dikkat çekiyor.

NE? NASIL?  Emeklilere Müjde Geldi! Tam 637 TL Ek Ödeme...

Bazı posizyonlar için  KPSS şartının aranmıyor olması vatandaşlar da büyük bir rahatlama yaşattı. İşte İŞKUR tarafından 2020 ekim ayında  personel ve memur alımları hakkında merak edilen sorular.

Ekim ayı için personel ve memur alımları

Ekim ayı içerisinde vatandaşlar arasından Emniyet genel müdürlüğü, Diyanet işleri bakanlığı ,büyükşehir belediyeleri, merkez bankası, hazine ve maliye bakanlığı gibi önemli kurumların arasında bulunduğu kurum ve kuruluşlar için farklı pozisyonlarda ile yer alacak personel ve memur alımları olacak..

Zabıta memur alımlarında aranılan şartlar

Kağıthane belediyesi içerisinde çalışmaları için tam 25 tane zabıta memuru alımı yapılacak. Bu alımlar sırasında  ise 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan KPSS sınavından lisans mezunları için  KPSS ve ön lisans mezunları adına da KPSS 93 puan türü içerisinden en az 70 almış olmak şartları aranılıyor. 28 eylül 2020 tarihi ile başlayan başvuru şartlarında  adaylar  2 ekim tarihine kadar başvuru yapmış olmaları ve ardından gerekli işlemleri tamamlamış olma şartları bulunmakta

NE? NASIL?  İntikal ne demek? Miras hukukunda intikal

İtfaiye er alımlarında aranılan şartlar

Antalya büyükşehir belediyesi için ise KPSS puan türlerinden en az 55 puan almış olan vatandaşlar arasından tam 100  itfaiye eri alımı yapılacak. Başvuru başlama tarihi ise  5 ekim 2020 olup ,9 ekim tarihine kadar devam edecek.

Teknisyen alımlarında aranılan şartlar

Merkez bankası için en az KPSS puan türleri arasından 50 puan almış olan alan vatandaşlar arasında teknisyen alımları olacak. Başvuruların başlama tarihi 21 kasım 2020 olup,  14 aralık tarihinde son bulacak.Dikkat edilmesi gereken diğer bir şart ise vatandaşlardan en fazla 30 yaşında olma şartı isteniliyor.

Memur alımlarında aranılan şartlar

Göynük belediyesi içerisinde çalışma için  657 sayılı kanun kapsamı ile birlikte memur alımları yapılacak. Memur alımında başvuru tarihi 15 ekim olup,21 ekim tarihinde mesai saatlerine başvurular kadar devam edecek.

NE? NASIL?  Bulgaristan vizesi nasıl alınır? Kaç gün içinde sonuçlanır?

Bekçi alımlarında aranan şartlar

Polis akademisi başkanlığı tarafınca  İstanbul il ve sınırlarında görevlendirilebilmek için tam 400 tane  personel alımı yapılacak.Başvuru tarihi 19 eylülde başlayıp, 2 ekim günü başvurular son buluyor.

Hemşire alımlarında aranan şartlar

Cumhuriyet üniversitesi içerisinde yapılacak olan personel alımında tam 100  adet hemşire sözleşmeli bir şekilde alınacak.Başvurular için adaylardan en az ilgili alanlardan lise mezunu olma şartı aranırken başvurular 22 eylül tarihinde başlayıp 6 ekim tarihine kadar devam edecek .

Güvenlik görevlisi alımlarında  aranan şartlar

Merkez bankası içerisinde görev yapmak  üzere tam zamanlı ve sözleşmeli olarak  30 adet güvenlik görevlisi alınacak. Başvuru yapacak adaylardan en az ön lisans mezunu olma şartı aranırken KPSS sınavı için ise ilgili puan türlerinden en az 60  puan alma şartları isteniliyor. Başvuru yapacak olan  vatandaşların 27 kasım tarihinde başlayıp,14 aralık tarihinde bitecek olan süreçte başvuru yapması gerekiyor..