Aylık maaşı 5 Bin lirayı bulan eleman alımı ilanları işkur’da yayımlandı, İŞKUR bu bağlamda sitesinde onlarca ilan yayımlıyor, sizler için derlediğimiz yüksek maaşlı işkur ilanları haberimizin devamında…

Sadece iş ilanlarına internet üzerinden değil, aynı zamanda şubelerden de yapabilirsiniz. Bireysel olarak başvurabilirsiniz. İş bulmak isteyen her kesimden insanın başvuracağı binlerce ilanlar mevcut. İŞKUR’a şubeden ya da internet sitesinden başvuruda bulunabilirsiniz. Çalışma yeri, hangi işte çalışmak istediği gibi durumlar göz önüne alınarak iş ilanları aranabilir. İşverenseniz de İŞKUR’a iş arayanlara ilan bırakmak için kayıt olmanız gerekir. İnternet sitesinden kolaylıkla çalışma yerinizle alakalı yerleri onaylayabilir ve iş arayanlar için ilan bırakabilirsiniz.

İŞKUR Üzerinden Nasıl İş Sahibi Olunur ?

Bazen iş ilanlarına bağlı kalmak, ilerlemenin en iyi yolu değildir. Boş pozisyonlardan ziyade belirli şirketlere odaklanmak sizin yararınıza olabilir, çünkü başvuru sürecine geçtiğinizde, şirketle zaten bir ilginiz olacak. Bu, kapmak için bir iş olduğu için bir başvuru göndermenin aksine, söylediklerinizde parlamalıdır. Elbette iş ilanlarına bir göz atın, ancak harika bir şirkette birkaç pozisyon görürseniz ve hiçbir rol size uygun değilse, onlara bir CV ve kapak mektubu gönderin.

NE? NASIL?  Eklemeli araç nasıl anlaşılır?

Bir şirket aynı anda birden fazla iş ilanı veriyorsa, bu genişlediklerinin bir işaretidir . Bu, kendinizi onlara tanıtmanın ve neye sahip olduğunuzu onlara göstermenin mükemmel zamanı olduğu anlamına gelir. Özellikle teknoloji sayesinde, iş piyasası o kadar hızlı gelişiyor ki, muhtemelen hiç duymadığınız iş yığınları var.

Daha az geleneksel bir kariyer yoluna gitmeyi seçmek aynı zamanda daha az rekabet anlamına gelebilir ve ufkunuzu genişletirseniz ve daha fazla iş pozisyona bakmaya başlarsanız daha fazla fırsat olduğunu görebilirsiniz.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, başvuru sürecini nasıl ele aldığınız , potansiyel işverenlere ne tür bir işçi olduğunuz hakkında bir fikir verecektir.

Ancak, bu seçeneği tercih ederseniz , harekete geçmeden önce şirket hakkında ciddi bir araştırma yaptığınızdan emin olun. Şirketin kim olduğunu ve ne yaptığını gerçekten anlamadığınız için yakalanmak istemezsiniz, çünkü tüm çabalarınızı boşa çıkarır.

İş Yakalama Rehberi

Kampüste öğrenciler için bar çalışması, etkinlik çalışmaları, yönetici işleri ve potansiyel öğrencilere rehberli turlar verme dahil olmak üzere yüzlerce yarı zamanlı iş vardır .

Makul ücret ve çalışma saatleri ile (genellikle yurt odanıza ve amfilerinize oldukça yakın olmanın yanı sıra), bu işler altın tozudur. Ayrıca üniversitenin sizi zaten tanımasına da yardımcı olur, bu nedenle üniversiteden sonra iş ararken büyük olasılıkla parlayan bir referans sağlayabilir. Bu işler hızla ortadan kalkma eğiliminde olduğundan, tavsiyemiz erken başvurmak olacaktır. Bir işe alım ajansı aracılığıyla iş bulmak iyi bir seçim olabilir. (İŞKUR gibi)

NE? NASIL?  İŞKUR en az 4.000 TL Maaş ile Çalışacak Binlerce Personel Alacak!

İşe alım ajansları düzenli ve aktif olarak sizin adınıza iş ararlar, bu nedenle bu, elbette, özellikle yorucu işler için trol arıyorsanız, yükü biraz hafifletebilir ve size beklenenden daha hızlı bir iş yükleyebilir.

Bununla birlikte, büyük pozitifler olsa da işe alım ajansları tarafından sağlanan geçici işlerin genellikle asgari ücret için çok sayıda yalama zarfı içerebileceğini ve daha fazla ilham verici bir şey olmadığını unutmayın. Öğrenciler için ajans çalışması, düşük ücret alma eğilimindedir , genellikle oldukça sıkıcıdır ve (işe bağlı olarak) uzun vadeli güvenlik ve beklentilerden yoksundur .

Kariyer ve mezuniyet fuarları sadece ücretsiz olanlardan ibaret değildir (her ne kadar bunlar her zaman hoş bir avantaj olsa da).

Bu fuarlar, büyük işverenler ve işe alım yapanlarla doğrudan tanışmak ve konuşmak için harika bir fırsat. Başvuru süreçleri ve fırsatları hakkında ağ kurma ve bilgi alma fırsatından en iyi şekilde yararlanın. Ayrıca, bir not defteri almayı unutmayın: Konuştuğunuz kişilerin adlarını, pozisyonlarını ve e-posta adreslerini not edin ve daha sonra onlara bir takip e-postası gönderin (tanışmanın ne kadar güzel olduğunu söylemek için hızlı bir ‘merhaba’) onları ve sizi radarlarına götürün).

NE? NASIL?  İŞKUR Açıkladı! Tam 70 BİN Personel Alınacak! İnternet Üzerinden Başvuru...

Çoğu öğrenci ve mezun , risk veya sunduğu güvenlik eksikliği nedeniyle genellikle kendi işini kurmaktan caydırılır.

Kendi patronunuz olmak korkutucu bir hareket gibi görünse de büyük bir fikriniz ve onu zorlamak için motivasyonunuz varsa, o zaman bu yaptığınız en akıllıca hareket olabilir .

Genç girişimcilerin iş hayatında başarılı olmalarına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış sayıları giderek artan kuruluşlar ve web siteleri vardır. İlk yıldan sonra bunun sizin için olmadığına karar verirseniz, o zaman bu yaşam için öğrendiğiniz değerli bir şeydir ve (umarız) denediğiniz için pişmanlık duymazsınız. CV’nizde de harika görünecek.