İllerin Normalleşmesi Bu Dört Şarta Bağlı! Kısıtlamalarda Esneme Geliyor!

Dün Yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası birçok açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısıtlamalardaki esneme şartlarından da bahsetti. Mart ayı ile beraber kademeli olarak normalleşme adımlarının atılacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan; illerin düşük, orta, yüksek, çok yüksek riskli olarak sınıflandırılacağının altını çizerek takvimin de buna göre yürüteceğini belirtti.

3 saat süren Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası bazı açıklamalarda bulunan Recep Tayyip Erdoğan, açıklamalarında kısıtlamalardaki esneme durumundan da bahsetti. Kafe, restoran ve kıraathane gibi işletmelerin açılması bazı şartlara bağlı olarak Mart ayının ilk haftasında belli olacak.

Mart ayının ilk haftasında kademeli normalleşme sürecine illerin dört gruba ayrılması ile başlanacak. Bu gruplar; düşük risk, orta risk, yüksek risk ve çok yüksek risk. Bu dört risk kademesine göre kısıtlamalarda esnemeler meydana gelebilecek. İllere göre vaka, aşılama ve ilgili kriterlere göre; kafe-restoranlar açılacak, hafta sonu sokağa çıkma yasağı bitecek ve bazı tedbirler kaldırılacak.

NE? NASIL?  Mutasyonlu Korona Virüsü Türkiyeye Geldi mi