1 Ekim 1932, Trabzon doğumlu Seyfi Dursunoğlu,  17 Temmuz 2020’de hayatını kaybetti.  Sahne adıyla Huysuz Virjin hiç evlenmedi. Seyfi Dursunoğlu yaklaşık 15 milyon TL değerinde bir mal varlığı bulunuyordu.  87 yaşında yaşamını yitiren Seyfi Dursunoğlu’nun mirasını kime bıraktığı belli oldu.

1970’te Huysuz Virjin olarak önce küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başlamıştı. Ama hayatının dönüm noktası TRT’de Öztürk Serengil’in yarışma programına katılması oldu. Birden yaptığı espiriler milyonlara ulaştı.

İzleyin: Huysuz Virjin 32. Gün’de | 2006 | 32. Gün Arşivi


Daha sonra özel kanallarda kendi şovunu yaptı. Bir dönemin en çok kazananlardan biri oldu. Ölümünden sonra bu servetini yakınları yerine Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlayacağını açıklamıştı.

“Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na yaptığım bağışla ilgili çok konuşulsun duyulsun istemedim. Bazı kişiler diyorlar ki bir sene para almadan onlar için program yaparım, çalışırım. Ama önemli olan bedava program yapmak değil nakit para bağışı da yapmak. Ben hem para veririm hem de gerekirse program yaparım.” Seyfi Dursunoğlu

Namı değer Huysuz Virjin miras ile ilgili verdiği röportajda açıklamalarına şöyle devam etti.

“Ben mirasını onlara bağışladım. Ben öldükten sonra kimse mirasımı bölüşemeyecek. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağış yapmaya kara vermem çok enteresan oldu. Benim telefon numaram ile onların numarası arasında bir rakam farkı var. Her sabah ben Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı mı diye uyandırılıyordum. Bir çok kişi arıyordu. Bir gün onları arayıp uyardım telefonlarımız benziyor birimiz değiştirelim diye. Onlar da beni vakfa davet ettiler konuşmak üzere. Orada bana yaptıkları işlerin görüntülerini izlettiler ve çok etkilendim. Onları 2 sene gizli takibe aldım ve böyle bir bağış yapma kararı aldım.” Seyfi Dursunoğlu

NE? NASIL?  E-Devlet'ten miras sorgusu nasıl yapabilirsiniz?