Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağında Fırın Market ve Bakkallar Açık Mı ?

Saat kaçta açık olacak? Nasıl gidilecek ? 20 yaş altı gidebilir mi ? Arabayla gidilir mi? Cezası ne kadar ? Evlere servis açık olacak mı ? 65 yaş üstü gidebilecek mi? Sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor? Eczaneler açık mı? Lokantalar eve paket servis yapacak mı? Şehirler arası yasak var mı? Bu yasaklar ne zaman bitiyor ?

Biliyorsunuz ki Koronavirüs tedbirleri kapsamında yayınlanan genelgeye göre hafta sonları sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Cuma günü saat 21:00 da başlayan sokağa çıkma yasağı Pazatesi sabah 05.00 a kadar devam edecek bu yasak vatandaşların aklına çeşitli soruları getirdi. Acaba haftasonu markete gidebilir miyim ?  Fırınlar açık mı? işte bu soruların cevabı:

Haftasonu fırınlar açık olacak gidip ekmek alabilirsiniz. En yakın fırına yürüyerek gitmek koşuluyla ekmek almaya gidebilirsiniz. Yani vatandaşlarımız bu konuda madur olmayacak.Peki Marketler açık olacak mı?İşte cevabı: market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında açık oalcak vatandaşlarımız rahat rahat bu saatler arasında alışverişini yapabilecek. Sizde ihtiyaçlarınızı vakit kaydetmeden yapın madur duruma düşmeyin. Haftasonu yasaklarının devam ettiği bu günlerde ihtiyaçlarınızı karşılamada geç kalmayın.

NE? NASIL?  Bu 2 kan grubundan birine sahip olanlar dikkat! Prof. Dr. Ateş Kara'dan çarpıcı uyarı!