Hacı Adaylarının Merakla Beklediği Karar Geldi! Hac İbadeti Yapılacak Mı?

Hacı Adaylarının Merakla Beklediği Karar Geldi! Hac İbadeti Yapılacak Mı? Suudi Arabistan, koronavirüs salgınından dolayı aldığı tedbirler kapsamında bu yıl da yurtdışından hacı adaylarının ülkeye alınmayacağı yönündeki haberlere noktayı koydu. Suudi Arabistan, bu yıl hac ibadetinin, yeni tip koronavirüs salgını çerçevesinde özel sağlık ve güvenlik şartları çerçevesinde yapılacağını duyurdu.
Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, bu yıl hac ibadetinin yapılıp yapılmayacağı ile ilgili açıklama yaptı. Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada, bu yılki Hac ibadetinin koronavirüs salgını sebebi ile özel koşullar altında düzenleneceği bildirildi. Yapılan açıklamada, hac vazifesinin hacı adaylarının sağlık ve güvenliğini koruyacak özel önlemler altında düzenleneceği ve hac vazifesinin güvenli bir ortamda gerçekleştirileceği ifade edildi.

Yapılan açıklamada, haccın koşullarıyla ve önlemlerle ilgili ayrıntıların daha sonra paylaşılacağı bildirildi. Bakanlık sözcüsü ise, “Krallık’taki sağlık yetkilileri durumu değerlendirmeye devam ediyor ve herkesin güvenliğini sağlamak için her türlü önlemi alıyor” dedi.

NE? NASIL?  11 Şehit Verdiğimiz Helikopterin Düşme Nedeni Belli Oldu!

Suudi Arabistan geçtiğimiz sene ise, Kovid-19 salgını nedeniyle hac ibadeti için sadece ülke içindeki ve sınırlı sayıdaki hacı adayını kabul etmişti.