Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 5 günlük hava durumu raporunu açıkladı. Marmara’nın güneyi ve Ege’de fırtına, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz’de ise yağmurun etkili olması bekleniyor. Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu, Sinop, Kastamonu, Çankırı, Çorum, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevreleri ile Malatya’nın kuzey ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; özellikle Rize ve Artvin kıyı kesiminde yerel olarak kuvvetli olması tahmin ediliyor. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı ve önlem alınmalıdır. Hava sıcaklıklarında  ise önemli bir değişim olmayacağı, güney kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normallerinde olacağı tahmin ediliyor.

İzleyin: Üç Günlük Sıcaklık Tahmini 28 Temmuz 2020

Rüzgar durumu

Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege ve Marmara’nın güneybatısında kuzeyli yönlerden, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey kesimleri ve Doğu Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Erzurum, Muş ve Bitlis çevrelerinde güneybatıdan kuvvetli ve yer yer kısa süreli olarak fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

NE? NASIL?  İşsizlik maaşı nasıl alınır?