Emekli aylığının bağlanmasını bekleyen vatandaşlarımızı kapsayan avans fırsatının benzeri de mevcutta hali hazır emekliler için yapılması bekleniyor. Şayet talepler kabul görürse emekli olan vatandaşlarımız tam 3 maaş kadar yani minimum 4.500 TL avans kullanabilecek, bütün detaylar haberimizin devamında…

Bu yıl bir çok konuda ek ödemelerden faydalanan emekli vatandaşların, hem gelirini arttıracak hem de para ihtiyacını karşılamak için mevcut talepleri var. Bu taleplerin içerisinde avans da var olmaktadır. Emekli ücretinin bağlanmasını bekleyen vatandaşlara hali hazırda sunulan avans fırsatının benzeri, şu an emekli olmuş olan kişilerde de gerçekleşmesi bekleniyor.

EMEKLİ OLAN KİŞİLER MÜJDE BEKLENTİSİ İÇERİSİNDE
Emekliler, “Avans hayata geçerse nakit ihtiyaçlarımızı kolayca karşılarız. Hem faizsiz olması hem de küçük taksitlerle geri ödenecek olmasıyla bizleri rahatlatır. Müjde bekliyoruz” diyor. Avansın tutarı için de “3 maaş kadar olsun” değerlendirmesi yapılıyor.

NE? NASIL?  Emeklilere aylık 602,87 TL ek ödeme yapılacak!

Eğer talepler hayata geçerse, emekliler nakit destek ihtiyacı olduğunda SGK’ya yazılı başvurarak avans isteyebilecek. Emeklilere en düşük ödemenin bin 500 lira olduğu dikkate alındığında, en az 4 bin 500 lira avans çekilebilecek.