El Yazısı İle İzin Belgesi Yazanlar Dikkat! 2 Mayıs Son Gün!

El Yazısı İle İzin Belgesi Yazanlar Dikkat! 2 Mayıs Son Gün! 29 Nisan Perşembe günü saat 19:00’da başlayan tam kapanma 17 Mayıs 05:00 günü sona erecek. Fakat bu süreçte çalışması gereken vatandaşlar izin belgesi almak kaydıyla işlerinde çalışabilirler. Vatandaşlar, tam kapanma sürecinde muafiyet kapsamındaki sektör çalışanları, çalışma izni/görev belgelerini e-Devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı e-başvuru sisteminden temin edebiliyor.

Tam kapanma sürecinin ilk günlerinde yoğunluktan kaynaklanan mağduriyetlerin önüne geçilmesi için muafiyet kapsamındaki iş yerleri tarafından el yazsıyla doldurulan çalışma izni/görev belgelerinin 2 Mayıs Pazar günü saat 24.00’e kadar geçerli olması sağlandı. Kolluk kuvvetleri 2 Mayıs’a kadar elle doldurulan izin belgelerini fotoğraf ile sisteme yüklüyor. İçişleri Bakanlığı, tespit halinde usulsüz belge düzenleyenlere ceza uygulanacağını bildirdi.

El Yazısı İle İzin Belgesi Yazanlar Dikkat! 2 Mayıs Son Gün!

Pazar Günü Saat 24:00’a Kadar Geçerli Olacak

Yoğunluktan oluşan mağduriyetleri gidermek için el yazsıyla doldurulan çalışma izni/görev belgelerinin 2 Mayıs Pazar günü saat 24.00’e kadar geçerli olması sağlandı. Salgının seyrinin kontrol altına alınması amacıyla uygulanan tam kapanma sürecinin başarıyla sonuçlanması için denetimlerini sıkılaştıran İçişleri Bakanlığı, el yazısı ile olarak doldurulan çalışma izni/görev belgelerine yönelik de kontrollerini artırdı. Denetimlerde durdurulan kişilerin zorunlu hallerde el yazısıyla doldurdukları çalışma izni/görev belgeleri, kolluk birimleri tarafından fotoğrafı çekilerek sisteme yükleniyor. Yapılan sorgulamalarda, belgeyi ibraz eden kişinin muafiyet kapsamında olmadığı halde sokağa çıktığı, yetkisi olmadığı halde usulsüz belge doldurduğunun tespit edilmesi halinde ise cezai işlem uygulanıyor.

NE? NASIL?  A101 Büyük Ayakkabı İndirimi ! Hemde Dünyaca Ünlü Skechers Markasında