Salgını nedeni ile alınan önlemler; tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de eğitimi aksatmıştı. Bu sebeple ”Uzaktan Eğitim” adı altında öğrenciler ve öğretmenlerin internetten buluştuğu sistem için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere bedava internet dağıtılması planlanmıştı. Peki, EBA için Ücretsiz İnternet Nasıl Alınır?

Ücretsiz İnternet Nasıl Alınır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama sonrası birçok öğrenci tarafından merak edilen ücretsiz internetin nasıl alınacağı sorusu gündeme geldi. Cep telefonu hatları üzerinden ücretsiz internete tabii tutulacak öğrenciler, bu internetten nasıl yararlanacaklarını araştırmaya başladı. Her operatör için ücretsiz internet talebi farklı olması nedeni ile birçok alma yöntemi olan internet hakkını operatörler için tek tek inceleyelim.

Vodafone EBA İnterneti Nasıl Alınır?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrencilere sunmuş olduğu ücretsiz 3 GB ücretsiz internet hakkının üzerine 3 GB daha ekleyerek öğrencilere jest yapan Vodafone, birçok öğrenciyi sevindirmeyi başardı. Vodafone’lu öğrenciler toplamda 6 GB olmak üzere ücretsiz internet hakkına tabii tutulacakken, bu operatörü kullanan öğrencilerin hatlarına otomatik olarak ücretsiz internet hakkı tanımlanmıştır. Öğrencilerin hiçbir işlem yapmasına gerek kalmadan ücretsiz internet hakkını hatları üzerinden dağıtan Vodafone, öğrencilerden birçok teşekkür mesajı da aldı.

NE? NASIL?  Devletten Kira Yardımı Müjdesi Geldi! İhtiyaç Sahiplerine Aylık 1150 TL Destek Parası

İzleyin: EBA Ücretsiz 3GB internet nasıl yapılır? Vodafone, Turkcell, Türk Telekom

Turkcell EBA İnterneti Nasıl Alınır?

Turkcell kullanıcılarının da merak ettiği konu olan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılan bedava EBA internetini almak isteyen öğrenciler birçok soruyu arama motorlarında sorgulatmaya başladı.

İnternet hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler;

  • BİP uygulamasına giriş yapın.
  • Keşfet menüsünün hemen altındaki ”EBA” butonuna tıklayın.
  • ”Hemen Kazan” butonuna tıklayarak başvurunuzu tamamlayın.

Bu adımlar sonucunda ücretsiz internet hakkına erişebilecek Turkcell’li öğrenciler, 3 GB internet Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ve 3 GB internet de Turkcell’den olmak üzere toplamda 6 GB boyutundaki bedava internet hakkını EBA’da kullanmak üzere alabilecekler.

Türk Telekom EBA İnterneti Nasıl Alınır?

Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı’nın yaptığı açıklama sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın ücretsiz olarak dağıtmış olduğu 3 GB internetin üzerine 5 GB daha ekleyerek toplamda 8 GB boyutundaki ücretsiz interneti Türk Telekom’lu öğrencilere dağıtan operatör, birçok tebrik mesajı aldı. İnterneti almak için e-okul kaydınızın olması yeterliyken, birçok öğrenciye otomatik olarak hediye internetleri dağıtıldı.

NE? NASIL?  Bulgaristan vizesi nasıl alınır? Kaç gün içinde sonuçlanır?

Bedava internet hakkı hatlarına otomatik olarak tanımlanmayan öğrenciler için ise Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak alabileceği bilgisi verilirken, toplamda 3 milyon 224 bin Türk Telekom’lu öğrenciye 8 GB boyutunda dev ücretsiz EBA internet paketinin dağıtıldığı duyuruldu.