İhtiyacı olan vatandaşlar adına 1000 TL değerinde yardımlarına devam ediyor. İlk faz ödemelerinin ardından 3. faz ödemeleri de gerçekleşti. 620 bin haneye 3. fazda yapılan ödemelerin ardından hala ödemeler devam ediyor. Peki bu sosyal yardım başvuru sonuçları için vatandaşlar nasıl erişim sağlayacak? İşte merak edilenler…

Korona virüs süreçlerinin ülkede yer alması ile beraber devlet bir hayli önemli desteklerini sunmaya başladı. Bu süreçte sosyal yardım ödemeleri dikkatleri çekiyor. Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı ihtiyacı olan vatandaşlar adına 1000 TL değerinde yardımlarına devam ediyor. İlk faz ödemelerinin ardından 3. faz ödemeleri de gerçekleşti. 620 bin haneye 3. fazda yapılan ödemelerin ardından hala ödemeler devam ediyor. Peki bu sosyal yardım başvuru sonuçları için vatandaşlar nasıl erişim sağlayacak?

Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanı şu an korona süreçlerinde hala vatandaşlara bin TL yardımlar devam ediyor. Pandemi başvuru sorgulama ekranı ise e-devlet sistemi üzerinden gözleniyor. Toplam üç fazla yapılan ödemelerden yararlanamayan vatandaşlar için ödemeler dördüncü fazda da devam ediyor. Hala başvuru ekranı açık bir şekilde yer alıyor.

NE? NASIL?  İntikal ne demek? Miras hukukunda intikal

Sosyal yardım başvuru sonuçları

1000 TL değerinde yapılan sosyal yardım başvuruları için gerekli olan değerlendirme sonuçları için ödemeler hala devam ediyor. Bu anlarda başvurulara e-devlet üzerinden yardım alınacak.

Hafta sonu da koşulsuz şartsız başvuru ekranları açık olacak

1000 TL değerindeki yapılan yardımlar hafta içi günleri içerisinde TC kimlik numarasındaki son haneye gör yapılacak. Bakanlık üzerinden yapılacak olan başvurular ise koşul ya da şart olmadan hafta sonu cumartesi ve pazar günleri de yapılabilecek.

Sosyal destek yardım başvuruları sorgulama ve e-devlet linki

Pandemi başvurusu yapan vatandaşlar adına başvurusu onaylanan kişiler adına hesaplarında otomatik bir şekilde ödemeleri yer alacaktır. Bu anlarda ödeme olup olmadığına dair sorgulamalar adına e-devlet şifresi kontrol edilmelidir. Eğer sistem üzerinde hesap numarası yer almıyor ise PTT şubelerinden rahat bir şekilde elden alabilirler.

NE? NASIL?  E-Fatura'ya nasıl başvuru yapılır? E-Fatura kimler tarafından düzenlenebilir?

Ardından gelen pandemi yardımlarından faydalanamayan kişiler adına kimlik numarasındaki son haneye göre aynı ekran üzerinden pandemi para yatırma başvuru süreçleri de gerçekleşecek. Bunun yanı sıra 5510 sayılı kanun içerisinde yer alan 4A maddesi kapsamında olan işçilerden 4C maddesinde yer alan memurlara kadar her şey kısa çalışma ödeneği ile işsizlik ödeneği alternatiflerinden faydalananlar için değerlendirilmeler geçerli olmayacak. Vatandaşlar adına yapılacak başvuru süreçleri ise E-devlet üzerinden meydana gelirken desteğe ilişkin olan ödemeler ise ödeme zamanı ve şekli kısmından daha sonra açıklanması dikkatleri çekecek.

Başvurular nasıl olacak?

Pandemi destek yardımları için başvurular e-devlet üzerinden meydana gelirken TC kimlik numarasının son hanesine göre gerçekleşecek. Hafta sonları ise bir sıralama olmadan herkes başvuru da bulunabilecek.

Sosyal yardımlar hangi günlerde yapılacak?

TC kimlik son numarasına göre;

NE? NASIL?  İşte Dünyanın En Seksi Kadını !

0 – Pazartesi

2 – Salı

4 -Çarşamba

6 – Perşembe

8 –  Cuma günleri şeklinde gerçekleşecek. Hafta sonları ise herkes yapabilecek.

Sosyal yardım başvuruları nelerdir?

E devlet üzerinde yapıla başvurularda bir ve ikinci fazda ödeme almayan kişilerin başvuruları dikkate alınmayacaktır. Bunların yanı sıra;

  • 4a Maddesi Kapsamındaki Kamu İşçileri
  • 4c Maddesi Kapsamındaki Memurlar
  • İşsizlik Ödeneği Alanlar
  • Kısa Çalışma Ödeneği Alanlar Bu Paradan Yararlanamazlar.

Her haneden sadece bir kişiye verilecektir.