Cumhurbaşkanlığı’ndan Volkswagen’e Büyük Tepki!

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde otomotiv devi Volkswagen Türkiye’ye yapacağı yatırım kararından vazgeçmişti. Yatırımını Türkiye’ye yapmak yerine Slovakya’ya yapmıştı. Slovakya’ya tam 1.18 milyar dolarlık yatırım yapacağını duyuran Volkwagen, bu fabrikada kaporta atölyesi ve montaj hattı kuracağını belirtti. Manisa’da geçen yıl inşasına başlaması planlanan fabrikanın yıllık 300 bin araçlık kapasiteye sahip olması ve yaklaşık 4 bin kişiyi istihdam etmesi öngörülüyordu. Ayrıca aldıkları bu kararla Türkiye’deki satışların olumsuz etkileneceğini düşündüklerini belirttiler. Skoda  ve Passat modellerini Slovakya ‘daki bu fabrikada üreteceklerini belirttiler.

Cumhurbaşkanlığı’ndan Volkswagen’e Büyük Tepki!

Bu duruma karşılık Cumhurbaşkanlığı, bakanlıklara Volkswagen’in kamu kurumunda makam arabası olarak kullanılmaması kararını verdi. Makam aracı olarak Volkswagen yerine Toyota, Ford ve Renault markalarını önerdi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan Volkswagen’e Büyük Tepki!

Yatırımını Türkiye’ye yapmak yerine Slovakya’ya yapmıştı. Slovakya’ya tam 1,18 milyar dolarlık yatırım yapacağını duyuran Volkwagen, bu fabrikada kaporta atölyesi ve montaj hattı kuracağını belirtti. Türkiye’ye yatırım yapacakken, pandemi ve siyasi nedenlerden dolayı yapacağı yatırımı Slovakya’ya yatıran otomobil devi Volkswagen’e Cumhurbaşkanlığı’ndan misilleme geldi.

NE? NASIL?  Sefirin Kızı Dizisinin Yeni Başrolü Belli Oldu!

Bu duruma karşılık Cumhurbaşkanlığı, bakanlıklara Volkswagen’in kamu kurumunda makam arabası olarak kullanılmaması kararını verdi. Makam aracı olarak Volkswagen yerine Toyota, Ford ve Renault markalarını önerdi. Cumhurbaşkanlığı kamuda kullanılacak araçlar için marka önerisi yaptı. Önceliğin Renault’a verilmesi, Toyota ve Ford markalı araçların da kamuda kiralanmasını önerdi. Üst model olarak ise Renault Talisman ve Ford Mondeo modellerinin tercih edileceği de alınan bilgiler arasında.

Cumhurbaşkanlığı’ndan Volkswagen’e Büyük Tepki!