Cumhurbaşkanı Erdoğan Kısıtlamaların Esnetilmesi İle İlgili Konuştu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası birçok açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mart, aşılamada mesafe kat edeceğimiz bir ay olacak; illerimizi 4 gruba ayırarak Mart ayı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kısıtlamalarla ilgili açıklamaları ise;

Salgının seyrine göre, normalleşme adımlarını da atıyoruz;

“Salgının seyrine göre, normalleşme adımlarını da atıyoruz. Okullarımızda kademeli olarak yüz yüze eğitime geçişin müjdesini paylaştık. Yoğun kar yağışı sebebiyle bazı illerimizde geçiş ertelenmiş olsa da bu süreç devam edecektir.

Salgının dünya, ülkemiz ve şehirlerimiz bazındaki seyrini ayrıntılı olarak tekrar değerlendirdik. Kimi şehirlerimizde hala sıkıntının ciddi düzeylerde olduğunu gördük.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kısıtlamaların Esnetilmesi İle İlgili Konuştu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kısıtlamaların Esnetilmesi İle İlgili Konuştu!

Aşı çalışmaları hızla sürüyor;

Aşı çalışmaları hızla sürüyor. Şu anda 5.5 milyonun hemen hemen üzerinde bir aşılama kampanyasını tamamladık. Bu işi başaran Türkiye oldu. Halihazırda 5 milyon 700 bin aşılamaya ulaşmış durumdayız.

NE? NASIL?  Kafe ve Restoranlar Mart Ayında Açılabilir!

Asıl önem verdiğimiz yerli aşı geliştirme çalışmalarını da yakından takip etmeyi sürdürüyoruz. Salgın tedbirleriyle ilgili şu hususları paylaşmak istiyorum.

Mart ayı itibarıyla kademli normalleşme sürecini başlatıyoruz;

Mart aşılamada çok büyük mesafe kat edeceğimiz bir ay olacaktır. İllerimizi Sağlık Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak Mart ayı itibarıyla kademli normalleşme sürecini başlatıyoruz.

İllerimizi vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Salgın tedbirleriyle sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını da illerimizdeki vaka, aşılama ve diğer ilgili kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz.

Vatandaşlarımız bu konuda ne kadar dikkatli olur, ne kadar hassas davranır, kendi illerindeki görünümü ne kadar iyileştirirlerse normalleşme takvimi de o derece hızlı ilerleyecektir.” ifadelerini kullandı.

NE? NASIL?  Cumhurbaşkanı Erdoğan Polonya İle Anlaşma Sonrası Açıklama Yaptı!