Covid-19 Aşı Sırası Sorgulama Nasıl Yapılır? Koronavirüs Aşı Sırası!

Covid-19 Aşı Sırası Sorgulama Nasıl Yapılır? Koronavirüs Aşı Sırası! Ülkemizde aşılama sürecinde ikinci gruba geçtik. 60 yaş üstü kişilerin aşılamasına başlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 60 yaş üstü ve bazı risk grubundaki vatandaşların öncelikli aşı için sisteme tanımlandığını açıkladı. Sisteme tanımlanan aşı sırası nasıl öğrenilir? Aşı sırası nasıl öğrenilir? Aşı sorgulama nasıl yapılır? Aşı olmak için ne yapılır? Koronavirüs aşı sırası sorgulama nasıl yapılır?

Covid-19 Aşı Sırası Sorgulama Nasıl Yapılır? Koronavirüs Aşı Sırası!

Covid-19 Aşı Sırası Sorgulama

Vatandaşlar, e-Nabız sistemi üzerinden veya 2023’e ‘Aşıla’ yazıp SMS atarak aşı sırasının kendilerine gelip gelmediğini öğrenebilecekler. Ayrıca hastaneye gelemeyen vatandaşların evlerine gidilerek aşı uygulaması gerçekleştirilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı programı ile ilgili, “Aşı programında yeni gruba geçiyoruz. Aşısı sisteme tanımlanmış olan vatandaşlarımız 60 yaş üzeri vatandaşlarımız eşleri ile birlikte randevu alarak aşılarını olabilecekler. Ayrıca bazı risk grupları da programa dahil edildi. Risk grubunda olan morbid obez, malign tümörü olan kanser ve diyaliz hastaları, Down sendromu olan vatandaşlarımız ve immuno supresif tedavi alanlar öncelikli aşı olmak için sisteme tanımlandı. En kısa sürede en çok riskli vatandaşımızı korumak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

NE? NASIL?  Korona Virüs Organlarda Hasar Bırakıyor Mu İşte Merak Edilen Sorunun Cevabı !