Cilt için en yararlı 5 gıda olan, domates, havuç, badem, balık ve portakal tüketimi ile cilt kırışıklarından, cilt tonunda oluşan solmalardan kurtulmanız mümkün! Cilt için en faydalı 5 besin olan domates, havuç, badem, balık ve portakal’ı düzenli şekilde tüketerek, toksinlerin cildinize zarar vermesi riskinin önüne geçebilir ve erken yaşta kırışıklık oluşumuna kesin çözüm sağlayabilirsiniz.

Cilt İçin En Faydalı 5 Besin Arasından Domates

Cilt için en yararlı 5 besinden domates, cildin yaşlanmasını geciktirmede etkilidir. Domates içerisinde yer alan ‘’ likopen’’ yardımıyla, antioksidan görevini üstlenerek, kırışıklıkları ve yaş alma sebebi oluşan cilt lekelerini azaltıcı etki sağlar. Kişinin erken yaşlarından itibaren düzenli şekilde domates tüketmesi ve domatesi sağlıklı beslenme alışkanlıklarına eklemesi, ilerleyen yaşlarında cildini kırışıklık oluşumlarından koruyabilmesine olanak sağlar. Düzenli domates tüketimi ile cilt güneşten gelen zararı ışınlara karşı yüksek oranda koruma altına alınır.

Cilt İçin En Faydalı 5 Besin Arasından Havuç

Cilt için en yararlı 5 besinden havuç hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:
NE? NASIL?  Devlet Sahibinden.com'a Soruşturma Açtı
 • Havuç cildin canlı ve parlak görünümünü korumak amacıyla tüketilen bir besindir.
 • Havuç içerdiği A vitamini sayesinde doğal retinol görevi yaparak, cildin yenilenmesini sağlar.
 • Düzenli olarak havuç tüketilerek, cildin yeniden canlandırılması, cilt renk tonunun eşitlenmesi ve cildin güzelleştirilmesi sağlanır.
Havuç sahip olduğu antioksidan özellik ile cildi canlı bir görünüme kavuştururken, erken yaşlardan itibaren düzenli tüketiminin yapılması halinde cildin devamlı olarak yenilenmesini ve ölü tabakadan arındırılmasını sağlar.

Cilt İçin En Faydalı 5 Besin Arasından Badem

Cilt için en yararlı 5 besinden badem hakkında bilgiler şu şekilde sırlanır:
 • Badem, cilt hücre zarının yenilenmesini sağlayan bir besin çeşididir.
 • Badem, düzenli tüketilmesi halinde hücre zarının güçlendirilmesini ve toksinlerin hücre zarına zarar verme risklerinin düşürülmesini sağlar.
 •  Badem sahip olduğu E vitamini içeriği ile kolojen yapıları güçlendirerek, dokuların yaşlanmasına sebep olan serbest radikallerden cildi korur.
NE? NASIL?  Milyonlarca Kişiye Emeklilik Müjdesi! Erken Emekli Olma Fırsatı...
Tüm bu bilgiler kapsamında cilt için en faydalı 5 besin arasında yer alan badem’in tüketiminin sağlıklı beslenme alışkanlıklarına dahil edilmesi, cilt hücrelerinin güçlendirilmesi ve cildin daha sağlıklı bir görünüme kavuşturulmasını sağlar.

Cilt İçin En Faydalı 5 Besin Arasından Balık

Cilt için en yararlı 5 besinden balık hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:
 • Balık ve balık yağı, alerjik reaksiyon sebebi ile tahriş olan cildin iyileşme hızını yükseltmeye yardımcı olurlar.
 • Balık,  düzenli olarak tüketimi yapılması halinde cildin gerek duyduğu nem oranın karşılanmasına ve mineral ihtiyaçlarının cilde aktarılmasına yardımcı olur.
 • Balık, cilt tahrişlerini gidermek ve cilt tonunu eşitlemek için tüketilebileceği gibi cildin selenyum ihtiyacını gidermek amacıyla da sağlıklı beslenme listelerine eklenir.

Cilt İçin En Faydalı 5 Besin Arasından Portakal

Cilt için en yararlı 5 besinden portakal hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:
NE? NASIL?  Emekli maaşına banka el koyabilir mi?
 • Portakal sahip olduğu C vitamini yardımı ile cilt dokusunun gelişimine katkı sağlar.
 • Düzenli tüketimde cilt dokusunu yenilen portakal, sigaranın cilde verdiği zararları ve renk tonu farklarını gidermede etkilidir.
 • Portakal tüketimi ile erken yaşta ciltte kırışıklık oluşumunun önüne geçilir.
Özellikle sigara kullanımı sebebi ile ciltte erken yaşta oluşan kırışıklıkların önüne geçmek için tüketilen portakal, cildin C vitamini ihtiyacını karşılar. Aynı oranda C vitamini ihtiyacını karşılayan ve cilde yeterli oranda oksijen gönderilmesini sağlayan, cilt için en faydalı 5 besin çeşidine ek doğal gıdalar ise yeşil sebzelerdir. C vitamini ve demir içeren birden fazla yeşil renkli sebze çeşitleri, cildin hücre yenileme işlemleri yapabilmesine yardımcı olurlar. Cildin yeterli oksijeni alamaması sebebi ile solgun görünümün oluşması halinde beslenme alışkanlıklarına yeşil sebzelerin yemekleri ve bu sebzeler ile yapılan salata çeşitleri dahil edilmelidir.