1 Mart’ta Yüz Yüze Eğitime Geçilebilmesi İçin Kabine Kararı Beklenecek!

1 Mart’ta Yüz Yüze Eğitime Geçilebilmesi İçin Kabine Kararı Beklenecek! İllerimizde yüz yüze eğitime geçiş için, 1 Mart Pazartesi günü toplanacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi kararı beklenecek. Yeni kararlar gelene kadar mevcut kısıtlamalar devam edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Uzaktan eğitimin temeli olan internete erişimdeki sınırlılığı dikkate alarak köy okullarında 15 Şubat’ta eğitim öğretimin başlamasını kararlaştırdık. Ancak vaka artışı yaşanması halinde yeniden ara verilebilecek. Yavrularımızın kaybına tahammülümüz olamaz. 8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim öğretimin 1 Mart’tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak.” demişti.

İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen yazı ile Pazartesi günü gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi kararlarınca her ilin içinde bulunduğu risk grubuna göre Hıfzıssıhha Kurullarınca gerekli adımların atılacağı duyuruldu.

Valilikler ise Mart ayı itibari ile yüz yüze eğitime geçiş ile ilgili, “1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır.” açıklamalarında bulundu.

1 Mart'ta Yüz Yüze Eğitime Geçilmeyecek! Kabine Toplanyısı Beklenecek!

1 Mart’ta Yüz Yüze Eğitime Geçilmeyecek! Kabine Toplanyısı Beklenecek!

İşte valiliklerden gelen açıklamalar;

“Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceği ve bu süreçte salgının seyrinin il bazlı takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceği kamuoyunun malumudur.

NE? NASIL?  Bilim Kurulu Sonrası Açıklama Geldi! Fahrettin Koca'dan Haberler Kötü!

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir.

İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak Kabine’de yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti.

Kabine Toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat’tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak’tan beri uygulanan; 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir.

NE? NASIL?  Berat Kandili nedir? Berat gecesi yapılacak dua ve ibadetler nasıl olmalıdır?

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır.”