Yaz aylarının gelmesiyle birlikte birçok kişi yaz tatilinde gidilebilecek sahil kasabaları araştırıyor. Sıcak günlerde yılın yorgunluğunu atmak ve güzel bir tatil geçirmek isteyen kişilerin gidebileceği farklı yerler bulunuyor. Dört tarafı güzelliklerle dolu olan Türkiye’de huzurlu ve rahat bir yaz tatili geçirilebilecek sahil kasabaları bulunuyor.

Özellikle; farklı yönleriyle avantajlı olan Ege ve Akdeniz sahil kasabaları her sene olduğu gibi bu sene de tercih ediliyor. Tatile çıkacak olan kişiler, yeni yerleri keşfetmek ve doğal güzellikleri görmek için önerileri araştırıyor. Yazın sıcağında denizi ve yeşiliyle insanları mutlu edecek farklı sahil kasabaları bulunuyor.

Muğla Dalyan Kasabası

Sahil kasabaları söz konusu olduğunda akla ilk gelen yerlerden biri Muğla’nın Dalyan isimli kasabasıdır. Doğal güzellikleriyle ünlü olan Muğla’nın en güzel yerlerinden biri olan Dalyan, Köyceğiz ilçesine bağlıdır.

Pırıl pırıl ve tertemiz denizinin yanında yeşiliyle oldukça cazip bir tatil yeri olan Dalyan’da konaklama tesisleri de vardır. Yaz ayları geldiğinde tatilciler tarafından sık sık tercih edilen Dalyan’da antik kentler ve gezip görülebilecek doğal güzellikler de vardır. Dalaman üzerinden rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilen kasaba, yazın gidebilecek sahil kasabalarından biri olarak öne çıkıyor.

İzleyin: Dalyan-Ortaca /Muğla/Türkiye

Türkiye’nin En Güzel Sahil Kasabaları

Sahil kasabaları, huzurlu yapısı ve doğal özellikleriyle her dönem tatilcilerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. Şehirlerin stresli ve gürültülü yapısından uzaklaşmak isteyen kişiler, kuşların ve yemyeşil manzaranın tadını çıkarmak için sahil kasabalarına yöneliyor.

NE? NASIL?  Vizesiz gidebilecek ülkeler hangileridir?

İstanbul’da ikamet eden kişilerin son dönemlerde tercih ettiği sahil kasabalarından biri de Çanakkale şehrine bağlı olan Bozcaada isimli kasabadır. Farklı avantajlarıyla öne çıkan kasabaya her yaz birçok kişi tatil amacıyla gidiyor.

Bozcaada kasabasının ziyaretçilere sağladığı bazı avantajlar şunlardır;

  • İstanbul’a yakın olması sebebiyle İstanbul’da yaşayan kişiler ulaşım sağlarken zorluk çekmiyor.
  • Temiz ve düzenli plajlarıyla rahat bir tatil olanağı sunuyor.
  • Motorlu taşıtlar bulunmadığı için temiz havasıyla dikkat çekiyor.
  • Yemyeşil ormanları ve masmavi deniziyle dikkat çeken kasabaya giderek yaz boyunca huzurlu bir tatil geçirmek mümkün olabiliyor.

Huzurlu Sahil Kasabası Fethiye

Yıllardır tatilcilerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri de Muğla şehrine bağlı olan Fethiye’dir. Her ne kadar çok kişi tarafından bilinse de doğal güzelliği kaybolmayan ve hem yerli hem de yabancı ziyaretçiler tarafından tercih edilen Fethiye’de güzel bir tatil geçirmek mümkün oluyor. Kelebekler Vadisi ve Ölüdeniz gibi harika yerlerin varlığıyla dikkat çeken Fethiye, konaklama tesislerinin de yoğun olarak faaliyet gösterdiği yerlerden biri olarak öne çıkıyor.

Özellikle; Türkiye sahil turları yapan tatilcilerin uğrak noktalarının başında gelen Fethiye, masmavi deniziyle tatilcilere harika bir tatil deneyimi yaşatıyor. Bölgenin en önemli avantajlarından biri de kolay bir şekilde ulaşım sağlanmasıdır. Hem Antalya’daki hem de Dalaman’daki havalimanları üzerinden bölgeye ulaşım sağlanabiliyor.

Video: Fethiye Yaz Tatili, Şenay Akkurt ile Hayat Bana Güzel

Yaz Tatilinde Mersin Silifke

Akdeniz’in incilerinden biri olan Silifke, Mersin’e bağlı olan turizm ilçelerinden biridir. Antik kentlerinin yanında masmavi doğasıyla insanı huzura boğan tatil bölgesi, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmeye devam ediliyor. Bölgede verilen hizmetler sayesinde tatil yerinin doğal ve kültürel yapısı bozulmuyor.

NE? NASIL?  10 Dolar ile Geldi Adanada Yedi İçti Gezdi

Tarihi kaleler, antik kentler ve tertemiz kumsallar ile Mersin’in Silifke ilçesi tatil yapmak için tercih edilebiliyor. Huzurlu ve sakin bir tatil yapmak isteyen kişiler, farklı ulaşım seçeneklerinin olduğu Silifke bölgesini tercih edebiliyor. Günübirlik tekne turlarıyla güzel bir aktivite yapmak isteyen kişilere de profesyonel hizmetler sunuluyor. Bölgeye hem havayoluyla hem de kara yoluyla ulaşım sağlanabiliyor.

Çanakkale Sokakağzı Kasabasında Huzurlu Bir Tatil

Türkiye’de ikamet eden kişilerin mutlaka gezip görmesi gereken yerlerden biri olan Çanakkae Sokakağzı, birçok yönüyle öne çıkıyor. Turistlerden ve gürültüden uzak olan bölgenin doğal yapısı tatilcileri cezbediyor. Pahalı hizmetlerden uzak bölgede samimi ve sıcak yerli halkla birlikte huzurlu bir tatil geçirilebiliyor.

Deniz kenarında bulunan yazlık evler kiralanarak eğlenceli ve sakin bir tatil yapma olanağı bulunuyor. Bu bölgeye giden kişiler, gezi amacıyla yakın konumda bulunan tarihi ve doğal yerlere de kolay bir şekilde ulaşım sağlayabiliyor. İzmir, Ankara, İstanbul ve Bursa gibi büyükşehirlerden de bu bölgeye ulaşmak oldukça kolaydır.

Sahil Kasabası Muğla Köyceğiz

Sahil kasabalarıyla ünlü olan Muğla’da en güzel yerlerden biri de Köyceğiz isimli kasabadır. Dünyanın en güzel yerlerinden biri olarak gösterilen bölgeye her yıl binlerce yabancı turist tatil amacıyla geliyor. Her ne kadar turistik bir bölge olsa da doğal ve tarihi yapısı bozulmayan kasaba, huzur ve sakinlik arayanların da uğrak noktalarından biri olarak öne çıkıyor. Temiz gökyüzü ve yeşil doğasıyla birçok avantajı bulunan Köyceğiz’e ulaşım sağlamak da oldukça kolay oluyor. Köyceğiz’e gitmek isteyen kişilerin tercih edebileceği bazı ulaşım seçenekleri şunlardır;

  • İzmir havalimanına ulaşım sağlanarak kara yoluyla devam edilebilir.
  • Dalaman veya Antalya havalimanlarına ulaşım sağlanarak bölgeye araçlarla gidilebilir.
  • Türkiye’nin her yerinden özel ve toplu taşıma araçlarıyla Köyceğiz’e ulaşılabilir.
  • Köyceğiz’e farklı seçenekleri değerlendirerek ulaşım sağlayan tatilciler, çeşitli tesislerde konaklama olanaklarından yararlanabiliyor
NE? NASIL?  Çocuklarla tatilde nelere dikkat etmeliyiz?

Bodrum’un Sakin Kasabası Mazı

Sakin, huzurlu ve sessiz bir sahil kasabası söz konusu olduğunda Bodrum ilçesinin Mazı isimli sahil kasabasını unutmamak gerekir. Turistik kalabalıktan uzak bir bölge olan Mazı’da tertemiz deniz suyu dikkat çekiyor. Unutulmaz tekne gezileri yapmak isteyen kişiler, istedikleri süreler boyunca huzurlu bir tatil yapacakları Mazı kasabasını tercih edebiliyor. Konaklama hizmetlerini de kaliteli bir şekilde verildiği bölgede gezip görülebilecek farklı yerler bulunuyor.

İzleyin: BODRUM’u Yeniden Keşfedin! Mazı Köyü, İnceyalı, Çakıllıyalı

Doğa ile iç içe bir tatil geçirmek isteyen kişiler, sessizliğin hakim olduğu bölgeye tatil amacıyla gelebilir. Mazı kasabasına kolay bir şekilde ulaşmak isteyen kişiler, Bodrum havalimanından ulaşım sağlayabiliyor. Bölgeye ulaşmak için yararlanılabilecek farklı ulaşım seçenekleri de bulunuyor.