Dünyada korkunç yerlere ilgi duyanların favori bölgelerinden birisi “Oyuncak Bebek Adası”.  Bu  küçük ada Mexico City’nin güneyinde buluyor. Kanallarla çevrili kırsal yerleşim Xocimilcho’da yer alan “Oyuncak Bebek Adası” garipliğiyle insanın kanını donduruyor.

Adanın bu kadar popüler olma nedeni ise adından da anlaşıldığı üzere oyuncak bebeklerle dolu olması. Olaylar  bir kız çocuğunun yıllar öncesinde boğulması ile başlıyor. Daha sonrasında Don Julian Santana adına bir kişi, adada bir bebek buluyor. Bu bebeğin boğulan kız çocuğuna ait olduğu düşünülüyor. Ve bebeği alıp, kız çocuğunun anısını yaşatmak için bir ağaca asıyor.  Böylece kötü ruhlardan kurtulacağını düşünüyor. Sonrasında  Don Julian Santana bu olayı takıntı hale getiriyor. Ve adadaki ağaçlara bebekler asmaya devam ediyor.

Bu oyuncak bebeklerin, kimisinin kolu, kimisinin bacağı, kimisinin ise kafası yok. İşin daha ilginç ve garip tarafı, 2001 yılında Santana da kanallarda boğularak hayatını kaybediyor. O yıllardan beri ada turistler tarafından ilgi çekmeye başlıyor.  Öyle ki şu anda dünyadan bir çok turistin uğrak mekanı haline geldi.

NE? NASIL?  Neden horlarız?

İzleyin: Korkunç Bebek Adası – Meksika

Ama siz de gitmek isterseniz, bu adanın bu korkunç atmosferine karşı iki kere düşünmeniz gerekebilir.