Bozdağ Yapımdan Yeni Tarihi Dizi “Mendırman Celaleddin”

Ünlü yapımcı Mehmet Bozdağ’dan yeni bir dizi geliyor. Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizilerinin yapımcısı olan Mehmet Bozdağ, yeni bir dizi ile  gündeme oturdu. Ünlü yapımcı Mehmet Bozdağ, Celalettin Harzemşah’ın hayatını konu alan Türk-Özbek ortaklığında Mendıraman Celaleddin adlı diziye imza attı.

Mendırman Celaleddin (Ben Celaleddinim) adlı dizi 14 Şubat’ta izleyicilerinin karşısına çıkacak. Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman gibi büyük yapıtların yapımcısı Mehmet Bozdağ, uluslararası bir yapıt olan Mendırman Celaleddin adlı projeye de imzasını attı. Mendırman Celaleddin adlı dizi 14 Şubat Pazar günü ilk olarak Özbekistan Milly TV’de yayınlanacak.

Bozdağ Yapımdan Yeni Tarihi Dizi "Mendırman Celaleddin"

Bozdağ Yapımdan Yeni Tarihi Dizi “Mendırman Celaleddin”

Mendırman Celaleddin dizisi, Cengiz Han’ın ordularını dahi üst üste yenilgiye uğratan, Harzemşahlar Devleti’nin son lideri olan Celaleddin Harzemşah’ın hayatını konu edinmiş. Türk-Özbek ortak yapımı olan dizi için oyuncular, binicilik, dönem silahlarını kullanma ve beden dili ile ilgili 6 ay boyunca geniş çaplı bir eğitim aldı.

NE? NASIL?  Çin astrolojisinde hangi burçsunuz? Çin burcunuza göre çok şaşıracağınız özellikleriniz

Bozdağ Yapımdan Yeni Tarihi Dizi "Mendırman Celaleddin"

Türk-Özbek ortaklığında hazırlanan dizinin yönetmen koltuğunda ise Kazakistanlı Nurgissa Almurat yer aldı. Genel yönetmenlik koltuğu ise Metin Günay’da. Günümüze kadar yapılan dizilerin en hacimlisi olarak tarihe geçecek dizinin proje tasarımını ise Mehmet Bozdağ üstlendi. Türkiye, İngiltere, Hindistan ve Malezya olmak üzere 500 kişilik ekiple hazırlanan dizinin kadrosunda Türkiye’den Cemal Hünal, Sezgin Erdemir, Ferhat Yılmaz, Kaan Yalçın gibi isimler de yer aldı.