Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlara, ev almak isteyenlere müjdeli haber geldi!

Kamu bankaları arasında yer alan Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası sadece 0.49 faizle tam 240 ay vadeli konut kredisi desteği ile alt gelir grubu vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0.49 FAİZLE KONUT KREDİSİ MÜJDESİ GELDİ! DEVLET BANKALARI KONUT KREDİSİ DESTEĞİ SAĞLAYACAK, VATANDAŞ EV SAHİBİ OLACAK 

Devlet bankaları arasında yer alan Halk Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından ev almak isteyen kişilere büyük müjde geldi.

Kamu bankaları ve TOKİ tarafından imzalanan iş birliği protokolü kapsamında ev almak isteyen kişilere 3 kamu bankası tarafından sadece yüzde 0.49 faiz oranı ile 240 ay vadeli konut kredisi desteği sağlanacak.

NE? NASIL?  SGK-SSK ve Bağkur Emeklisi Milyonlarca Kişiyi İlgilendiriyor! Tam 4 Bin TL Ödeme Yapılacak...

TOKİ tarafından alt gelir grubu vatandaşlara özel olarak satışa sunulan konut projelerinden ev alan kişilere devlet bankaları tarafından yüzde 0.49 faizle konut kredisi desteği verilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BAKAN BERAT ALBAYRAK “TARİHİN EN DÜŞÜK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI” OLARAK DUYURMUŞTU! 

Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev alan Berat Albayrak tarafından açıklanan konut kredisi paketi kampanyası o dönemde “tarihin en düşük faiz oranlı konut kredisi” olarak ilan edilmişti.

Bu bağlamda verilen kredi paketinden yararlanarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için kamu bankaları üzerinden 240 ay vadeli TOKİ sosyal konut kredisi verilecek. Ancak verilecek olan kredi paketinden sadece TOKİ sosyal konut projelerinden ev alan kişiler yararlanabilecek.

Bu konutlar sadece alt gelir grubu vatandaşlar için satışa sunulan ucuz konutlardan oluşurken kura ile belirlenen hak sahipleri bu düşük faiz oranlı kredi paketinden yararlanma imkanı elde edecek.

NE? NASIL?  İşsizlere Müjde Geldi! Tam 17.200 TL İŞKUR Desteği ile Herkes Faydalanabilir...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOKİ SOSYAL KONUT KREDİSİ NEDİR, TOKİ’DEN NASIL EV ALINIR?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından satışa sunulan ucuz konutlar için verilen özel kredi desteğine TOKİ sosyal konut kredisi adı verilmektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine alınan TOKİ artık her sene sosyal konut projeleri üretmektedir. 2019 yılında 50 bin sosyal konut projesi için başvuru alınırken 2020 yılında 100 bin sosyal konut projesi için başvuru toplanmıştır.

Bu bağlamda üretilen ucuz konutlar için alt gelir grubu vatandaşların başvuruları kabul edilmekte olup aylık hane halkı geliri 5 bin liranın altında olan dar gelirli vatandaşların bu sayede kira öder gibi ev sahibi olmalarını sağlamak amaçlanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NE? NASIL?  Rant vergisi nedir?

 

TOKİ tarafından satışa sunulan konutlar her sene kurum tarafından resmi internet sitesi üzerinden ilan edilmekte olup son başvuru tarihine kadar yapılan başvuruların ardından hak sahiplerini belirlemek adına TOKİ kura çekilişleri yapılmaktadır.

Bu konutlardan almaya hak kazanan kişilere devlet bankaları üzerinden TOKİ sosyal konut kredisi verilmekte olup bu kredi paketi ile 240 ay vadeli 0.49 konut kredisi desteği sağlanacağı müjdelendi. Böylelikle alt gelir grubu vatandaşlar çok daha düşük kredi faiz oranından yararlanarak ömür boyu kiracı olarak kalmaktansa kendi evlerine sahip olma fırsatı elde edecekler.

TOKİ UCUZ KONUT PROJELERİ İLE 0.49 KREDİ DESTEĞİ