Taşeron işçilere sonunda bekledikleri müjdeli haber geldi! Taşeron işçiye müjde gibi açıklama ile maaşlara 1000 TL ödeme ve zam desteği haberi geldi!

 

SON DAKİKA TAŞERON İŞÇİLERE BÜYÜK MÜJDE GELDİ! 

Taşeron işçilerin bekledikleri müjdeli haber için geri sayım başladı. Gelen son dakika haberine göre taşeron işçilerin talep ettikleri yüksek zam ve maaş iyileştirmesi için geri sayım hızla ilerlerken ilk olumlu sinyal verildi.

Pandemi nedeni ile ertelenen görüşmeler sonrasında taşeron işçilerin heyecanlı bekleyişi sürerken kritik toplantı öncesinde işçileri sevindirecek açıklamalar peş peşe geldi.

REKOR ZAM MÜJDESİ İLE TAŞERON İŞÇİLERİN YÜZÜ GÜLECEK

Çoğu zaman çok daha fazla iş yapmasına rağmen mesai arkadaşlarından çok daha düşük maaş alması nedeni ile mağdur olan taşeron işçilerin maaş görüşmelerinin Ekim ayı içerisinde yapılması bekleniyor.

RESMEN AÇIKLANDI: TAŞERON İŞÇİLERE 1000 TL ZAM GELDİ

NE? NASIL?  SGK’dan Emekli Olmak İçin Fırsat Geldi! Denizbank Flaş Bir Adım Attı!

Genel zam için görüşmeler belirlenirken bazı belediyeler ise açıklamayı beklemeden kadrolarında bulunan taşeron işçiler için zam yapmaya başladı.

Bunlardan biri de Bozova Belediyesi oldu. Bozova Belediye Başkanı adına açıklama yapan Bozova Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Ziro başkan tarafından verilen talimat sonrasında belediyenin taşeron işçi kadrosunda bulunan kişilerin maaşlarına bin lira zam yapıldığını duyurdu.

EN GEÇ 31 EKİM TARİHİNE KADAR TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ SÜRECİNİN TAMAMLANMASI GEREKİYOR 

Süreçte taşeron işçiler büyük bir heyecan ve sabırsızlıkla TİS görüşmelerini beklerken söz konusu görüşmelerin mutlaka 31 Ekim 2020 tarihine kadar tamamlanmış olması gerekiyor.

Kadroya geçen işçilerin imzalamış oldukları sözleşmeler sona ermeden yeni sözleşmelerin imzalanması gerekiyor. Bu nedenle sürümcemede kalan sürecin bir an önce yeniden ele alınarak bir sonuca bağlanması bekleniyor. Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonrası işçilerin beklemiş olduğu zam haberinin yanı sıra tayin hakkı ve görev tanımı konularında da iyileştirmeler yapılması isteniyor.