4D kadrosunda çalışan taşeron işçilerin uzun süredir bekledikleri müjdeli haber geldi. Sonunda o ödemeler yatırılacak…

 

 

 

 

 

 

TİS ÖDEMESİ 2020 İÇİN BEKLENEN MÜJDELİ HABER GELDİ Mİ?

4D’li taşeron işçiler için uzun süredir gündemde olan TİS ödemeleri için verilecek karar büyük bir heyecanla bekleniyor. Bir önceki yapılan toplantıda ne yazık ki beklenen müjdeli haber gelmemiş ve TİS ödemeleri için karar alınamamıştı.

Merakla beklenen yeni toplantı ise korana virüs salgını nedeni ile pandemi ilan edilmesinin ardından zorunlu olarak ertelenmişti. Yapılan ilk etaptaki açıklama ile söz konusu toplantının korana virüs nedeni ile toplantının 3 ay sonraya ertelendiği duyurulmuştu.

Hak İş Sendika Başkanı Mahmut Arslan kadrolar  hakkında yapmış olduğu açıklamasında “Biz kanun zoruyla bir işçinin, başka bir sendika üyesi olması zorlamasını kabul edemeyiz. Sendikal örgütlülük, sendikal özgürlükle ancak söz konusu olabilir. Bu örgütlenme özgürlüğünün önündeki engelin kaldırılmasını istiyoruz” diyerek personel kadrolarında değişiklik yapılmasını kabul edemeyeceklerini söyledi.

NE? NASIL?  Asgari Ücret ile Çalışanlara Zam Müjdesi Geldi! Sıcak Saatler Yaşanıyor...

TAŞERON İŞÇİLER TARAFINDAN DÜZENLEME VE İYİLEŞTİRİLME YAPILMASI İSTENEN 5 ÖNEMLİ KONU BAŞLIĞI NEDİR?

Taşeron İşçilere Tayin Hakkı Verilmesi: Taşeron işçiler öncelikle şartsız ancak çok gerekli ise şartlı olarak kendilerine tayin hakkı verilmesini istiyor. Aile birliklerinin bozulduğunu belirten taşeron işçiler bu nedenle mutlaka ilk toplantıda tayin hakkı düzenlemesi talep ediyor.

Taşeron işçi maaşlarına zam: Enflasyon oranlarının üzerinde zam yapılması ve bu sayede işçi maaşlarında iyileştirilme yapılması talep ediliyor.

Taşeron işçilere görev tanımı: En büyük sorunlardan biri olarak kabul edilen görev tanımının yapılması.

Taşeron işçiler için yüzdelik dilim düzenlemesi: Yüzdelik dilim düzenlemesi ile maaşların yeniden belirlenmesi.

Taşeron işçilere sosyal yardım ödemelerinde iyileştirme: Eğitim ödemeleri ve bayram harçlığı gibi ödemeler için yapılan yardımların tutarlarında iyileştirmeye gidilmesi.