4D statüsünde istihdam edilen işçiler için sıcak dakikalar yaşanıyor. 4D’li taşeron işçiler tarafından uzun süredir beklenen ve masada yer alan tayin hakkı, seyyanen zam, yüzdelik dilim hakkında sonunda beklenen karar çıktı!

 

ÇALIŞMA BAKANLIĞINDAN SON DAKİKA TAŞERON İŞÇİ AÇIKLAMASI GELDİ, SICAK SAATLER YAŞANDI! 

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ilk kez taşeron işçilerin sorunları hakkında bu kadar net mesajlar vermiş olduğu bir dizi açıklamada bulundu.

Hükümet tarafından uzun süredir üzerinde titizlikle çalışılan Yeni Sürüm İstihdam Paketi hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk yapılacak olan yeni düzenlemelere değindi.

Taşeron işçiler için uygulanan 696 sayılı kanun hükmünde kararname hükümlerinin kaldırılması talebine ise “Zaten o kararname Mayıs ayında yürürlüğe girdi. Sendikalar da o zaman bir şey söylemedi, kısmen uygulamaya girdi. Şimdi niye kamuda uygulanmasın, bizim öyle bir beklentimiz yok” sözleri ile olumsuz yanıt verdi.

NE? NASIL?  Bekarlık sultanlık mıdır? Evlilik ve bekarlık arasındaki farklar nelerdir?

DEVLET KADINLARA PART TİME İŞ İMKANI SUNACAK! 

Yeni düzenleme ile devlet taşeron işçilere ve kadınlara part time çalışma imkanı sunacak. Bu iş imkanlarının ne olacağı ve hangi kadrolarda açılacağını ise önümüzdeki günler gösterecek.

 

TAŞERON İŞÇİLERE 1000 TL SEYYANEN ZAM MÜJDESİ GELECEK Mİ?

2020 Toplu İş Sözleşmesi TİS görüşmesi için en çok merakla beklenen konular arasında seyyanen zam yer alıyor. Geçen sene yapılan düşük zamların enflasyon rakamları karşısında hızla erimesinin ardından ne yazık ki taşeron işçiler mağdur olmuştu.

HAKİŞ başta olmak üzere tüm işçi sendikaları bu haksızlığın giderilmesi ve mağduriyetin ortadan kaldırılması adına taşeron işçi maaşlarına en az bin liralık seyyanen zam yapılmasını istiyor.

TAŞERON İŞÇİLER İÇİN SICAK GELİŞMELER YAŞANMAYA BAŞLANDI! 

TİS görüşmelerine sayılı saatler kala taşeron işçiler için sıcak saatler yaşanmaya başlandı. İşçi sendikaları ile hükümet arasında süren görüşmeler hızlanırken masada yer alan ve işçilerin bu toplantıda kesin çözüm istemiş olduğu konu başlıkları tayin hakkı, yüzdelik dilim ve seyyanen zam olarak öne çıkıyor.