Taşeron işçilerin uzun süredir bekledikleri ve duymak için büyük çaba sarf ettikleri müjde sonunda geldi. Binlerce taşeron işçiyi yakından ilgilendiren gelişme sonrasında yeni bir ödeme müjdesi gelmiş oldu.

Yapılan açıklama sonrasında taşeron işçiler büyük sevinç yaşarken 2020 yılının son ayında yapılacak olan yeni ödemenin tarihi de belirlenmiş oldu.

TAŞERON İŞÇİLERE  İLAVE TEDİYE ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILACAK? TEDİYE SON TAKSİT HANGİ TARİHTE HESAPLARA YATIRILACAK?

Taşeron işçilere her sene tediye ödemesi yapılmakta olup yıl içerisinde toplam 52 günlük ücret üzerinden hesaplanmaktadır. Taşeron işçinin maaşı üzerinden hesaplanan bu rakam belirlenen tarihlerde 4 eşit taksit halinde hesaplara yatırılmaktadır.

Taşeron işçiler bu sene ilk tediye ödemesini 31 Ocak tarihinde almışlardı. İkinci Taksit Mayıs ayında, üçüncü taksit Temmuz ayında yatırılmış ve dördüncü tediye ödemesi müjdesi beklenmeye başlanmıştı. Yıl sonunda artan masraflar nedeniyle taşeron işçilerin beklentileri artarken sonunda 4. ve son tediye ödemesi için beklenen tarih ilan edildi. 14 Aralık 2020 tarihi itibari ile taşeron işçiler beklemiş oldukları tediye ödemesini almaya başlayacaklar.

NE? NASIL?  Aile Bakanlığı Başvuran Herkese Karşılıksız Tam 1460 TL Yardım Yapıyor!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEDİYE ÖDEMESİ NE KADAR, 4. TAKSİT ÖDEMESİ OLARAK HESAPLARA KAÇ TL YATIRILACAK?

Tediye ödemesi her taşeron işçinin maaşı üzerinden kendisine özel olarak belirlenmektedir. Taşeron işçilere her sene 52 günlük ücret ödemesi yapılmaktadır. Bu ücret tek seferde değil 4 eşit taksit halinde yatırılmaktadır.

Yani her bir ödemede 13 günlük ücret hesaplara yatırılmaktadır. Taşeron işçinin 3 bin lira maaş alması durumunda;

3 Bin TL / 30 Gün = 100 TL günlük ücret

100 TL X 13 Günlük Ücret= 1.300 TL 4. Tediye Ödemesi olarak hesaplanmaktadır.

Yani aylık ücretin 30 güne bölünmesi ile günlük ücret hesaplanmakta, daha sonra bulunan bu rakam ile 13 gün üzerinden hesaplama yapıldığı için 13 rakamı çarpılarak tediye ödemesi rakamı bulunmaktadır.

Taşeron işçiler tediye ödemesi olarak ne kadar para ödeneceği konusunda araştırma yaparken daha önce yatırılan tutarlar üzerinden de ne kadar para alacaklarını belirleme imkanları bulunmaktadır. Taşeron işçilere daha önce birinci, ikinci ve üçüncü taksit ödemesi olarak yatırılan paralar aynı zamanda dördüncü taksit ödemesi olarak yatırılacak olan ara ile aynı olmak zorundadır.

NE? NASIL?  Kredi notu neye göre belirleniyor? Kredi notu kaç olmalı?

Resmi Gazete ile yayımlanan son dakika haberi ile 4. taksit tediye ödemesi için rakamın 14 Aralık 2020 tarihi itibari ile hesaplara yatırılacağı açıklandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEDİYE ÖDEMESİ NEDİR?

Taşeron işçilere her sene düzenli olarak ödenmekte olan tediye kelime anlamı itibari ile para desteği, ek ödenek ve ikramiye demektir. Devlet her sene işçilere yapmış oldukları hizmetler karşılığında 52 günlük ilave ikramiye ödemesi yapmaktadır.