Tam Kapanma Sosyal Yardım Projesi İle 1100 TL Yardım Yapılacak!

Tam Kapanma Sosyal Yardım Projesi İle 1100 TL Yardım Yapılacak! Artan koronavirüs vakalarından dolayı 29 Nisan perşembe günü saat 19.00’da başlayan ve tüm Türkiye’de uygulanan tam kapanma süreci, 17 Mayıs saat 05.00’e kadar devam edecek. Bu süreçte ihtiyaç sahibi olan 2 milyondan fazla haneye 1100 TL yardım yapılacak.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, tam kapanma ve diğer destekler ile ilgili açıklama yaptı. Derya Yanık, “2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1100 lira ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ödemesi gerçekleştireceğiz.” dedi.

E-Devlet’ten Başvuru Yapanlardan Seçilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık , “2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1100 lira ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ödemesi gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı. Derya Yanık, yaşlı ve engelli aylığı ödemelerinin de Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile beraber yapılacağını bildirdi.

NE? NASIL?  1000 TL Pandemi Ücreti Yatmış Olabilir! E-devlet Üzerinden Hemen Kontrol Edebilirsiniz!

Derya Yanık, “Bir önceki Sosyal Destek Programımızın başvurularını e-Devlet üzerinden almıştık. Daha önce e-Devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaç sahibi olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV)’mız tarafından tespit edilmiş 2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1100 lira tutarında ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ödemesi gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Tam Kapanma Sosyal Yardım Projesi İle 1100 TL Yardım Yapılacak!

Tam Kapanma Sosyal Yardım Projesi İle 1100 TL Yardım Yapılacak!

Başvuru Durumu Sorgulanabilecek

Aynı dönemde ödemeleri gerçekleştirilen 2022 sayılı Kanun kapsamındaki yaşlı ve engelli aylıklarının da Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ödemeleri ile birlikte yapılacağını bildiren Bakan Yanık, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı hak sahipliği durumunun, e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Sosyal Yardım Sorgula” başlıklı bölümünden kontrol edilebileceğini hatırlattı.

183 Milyon TL İlave Kaynak Aktarılacak

Öte yandan Bakanlık tarafından destek ödemelerinin, daha önce e-Devlet başvurularında banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, başvurularında banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT kartlarına yapılacağı ifade edildi. Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de PTT kart kullanmayan kişilerin ise destek ödemeleri, Ramazan Bayramı’na kadar konutlarına teslim edilecek. Bakanlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca destek olunan diğer hanelere desteğin devamı için ayrıca 183 milyon lira ilave kaynak aktarımında bulunacak.

NE? NASIL?  Aile Bakanlığı Müjde Verdi! Her Ay Düzenli Ödeme Yapılacak... Hemen Başvuru...