Türkiye’nin free discount alanında hizmet veren en büyük marketlerinden biri olan Şok Marketler, geçtiğimiz günlerde Aktifbank ile işbirliği yaparak banka hesaplarına eft ve havale göndermeye başladılar. Böylelikle yakınızda bir banka veya atm olmasa dahi market şubelerinden kolaylıkla eft havale işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Market şubelerinin açık olduğu her gün istediğiniz banka hesabınıza havale işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Şok marketler yapmış olduğu para transferleri için 7 TL’lik bir para transfer ücreti alıyor. Ve miktara göre de bu tutar değişmiyor. Yani 10 TL’lik bir havale işlemi için 17 TL ödemeniz gerekir iken, 2 bin liralık bir havale işlemi içinde 2007 TL ödemeniz yeterli oluyor. Para transfer işlemlerine de bir limit koyan banka tek seferde tek bir kişiye en fazla 2 bin TL göndermenize olanak sağlıyor. Yani bir kişiye en fazla 2 bin TL yollayabilirsiniz. Öte yandan sadece banka hesabına değil, banka kartına veya kredi kartına da havale işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

NE? NASIL?  Kredi Sicil Affı Bekleyenlere Müjde Geldi! Herkes Kredi Kullanabilecek!

Para transferleri gün içinde saat 16,30’a kadar yapılıyor. 16.30’dan sonraki transfer işlemleri için, para hesaba ertesi gün aktarılıyor. Yani sat 20’de para gönderirseniz para hesaba o gün değil ertesi gün mesai saatleri içerisinde yatıyor. Para transferleri için her bankayla anlaşmalı olan Şok marketler aracılığı ile istediğiniz banka şubesine tek seferde istediğiniz gibi para gönderim işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Video: Para gönderip almak için ŞOK İşlem

Transfer işlemi yalnızca TL ve nakit olarak yapılabilmektedir. Ayrıca yurtdışına para gönderilememekle beraber transfer işlemlerini Nkolay aracılığı ile halledebiliyorsunuz. Gönderilen parayı alabilmek için karşı tarafın Tc kimlik numarası ve telefon numarası gerekmektedir.