Korana virüs salgınından dolayı vatandaş geçinmekte daha da zorlanmaya başlarken devletin destek ödemeleri de kapsamı genişletilerek devam ediliyor. Eylül ayında memur ve emekli maaşlarına zam gelirken SGK, SSK ve Bağ-Kur’lu çalışanlara da 422 liralık ek gelir gündeme geldi. İşte merak edilen detaylar!

 

MEMURLARA AİLE YARDIMI EMEKLİLERE DE UMUT IŞIĞI DOĞURDU! EMEKLİLERE AİLE YARDIMI NE OLDU?

Eylül ayı içerisinde emekliler ve memurlara yapılan zam bir nebze vatandaşların rahat nefes almasını sağlarken aile yardımı konusunu da yeniden gündeme getirdi.

Memur maaşlarına gelen zammın yanı sıra memurlara ödenen aile yardımı için de ek zam yapılacağı haberleri emekli derneklerinin yeniden konu hakkında harekete geçmesine neden oldu. Emeklilere 422 liralık ek gelir anlamına gelen düzenleme için kamuoyunda yoğun bir talep ve baskı bulunuyor.

MEMURLARA AİLE YARDIMI 2020 NE KADAR?

NE? NASIL?  PTT Duyurdu! Tam 672 TL Ödeme Yapılacak! Kaçırmayın...

Şu anda devlet memurlara aile yardımı olarak maaşlarına ek olarak her ay memur çalışmayan eşi için 332 lira, 0 ila 6 yaş arası çocuğu bulunan memurlara 73,04 lira ve 6 yaş ve üzerinde çocuğu bulunanlar için ise aylık 36.52 lira ödeme yapmaya devam ediyor.

Eylül ayında netleşen enflasyon rakamları sonrası memur maaşlarına yüzde 4 zamma ek olarak bu zamma eklenen enflasyon farkı ile beraber memur maaş zam oranı yüzde 5.75 olarak gerçekleşti.

TÜED GÜNDEME GETİRDİ! EMEKLİLERE AİLE YARDIMI İLE 422 LİRA EK GELİR 

Konu hakkında ilk açıklama Türkiye Emekliler Derneği tarafından yapılmıştı. Dernek emeklilerin çalışırken aldığı bu yardıma asıl emekli olduklarında muhtaç olduklarını belirterek her emekliye düzenli olarak emekli maaşına ilave aile yardımı ödemesi yapılmasını talep etmişti.

Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı kapsamında konunun yeniden gündeme getirilmesi ve mevzuat değişikliği yapılarak çalışan memurlara ödenen bu yardımın emeklilikte de devam etmesinin sağlanması amaçlanıyor. Toplantıya hazırlanan derneğin diğer memur gruplarından da destek aldığı belirtiliyor.