Sosyal Güvenlik Kurumu Ayda 2135 TL ödeme yapıyor pek kişinin bilmediği bu ödeme nedir peki… Devlet muhtaç durumda olan, gelir desteği ve sosyal güvencesi olmayan 65 yaş ve üzerindekilere yaklaşık olarak 2135 TL veriyor. Peki devletten 2135 TL almak için nereye başvuru yapılır?

Bunu bilmyen çok ama SGK ayda 2135 TL veriyor! Hemen başvurun! Devlet muhtaç durumda olan, gelir desteği ve sosyal güvencesi olmayan 65 yaş ve üzerindekilere yaklaşık olarak 2135 TL veriyor. Peki devletten 2135 TL almak için nereye başvuru yapılır?

65 yaş ve üzerinde olan, sosyal güvencesi, emekliliği bulunmayan gelirsiz vatandaşlara devlet destek veriyor. 65 yaş aylığı milyonlarca zor durumda olan 65 yaş ve üzeri gelirsiz ve emekliliği bulunmayan vatandaşlara çare oluyor. Peki 65 yaş aylığı nasıl alınır?

NE? NASIL?  SGK-SSK ve Bağkur Emeklisi Milyonlarca Kişiyi İlgilendiriyor! Tam 4 Bin TL Ödeme Yapılacak...

65 yaş aylığı emekli aylığından ayrı bir maaştır. 65 yaş aylığı almak için bir takım durumlar vardır. 65 yaş aylığı emekli olamayan vatandaşlara verilir. Peki 65 Yaş aylığı ne kadardır?

SGK’dan hiç bir şekilde gelir alamayan, sosyal devlet olanakları olan emeklilik, nafaka, dul, yetim gibi durumlarda verilen maaş desteğinde faydalanamayan vatandaşlara 65 yaş aylığı verilir.

65 yaş üstü aylığı alabilmek için;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalı

Sigorta primlerinin ödenmemiş olması

SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı gibi herhangi bir sosyal güvencesi olmamalı

65 yaşını doldurmuş olmalı

Kişi başı gelirin asgari ücretin 3’te 1’inden az olması

Ve kesinlikle düzenli bir gelirin olmaması gerekir

65 YAŞ AYLIĞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Hiçbir geliri ve emekliliği bulunmayan 65 yaş ve üzeri için verilen 65 yaş aylığı başvurusu yapmak için ikamet adresine bağlı kaymakamlıklara TC kimlikleriyle başvurmanız gerekmektedir

NE? NASIL?  Çiğköfteci nasıl açılır? Çiğköfteciler ne kadar kazanıyor?

Kişinin sağlık durumu nedeniyle kendisi başvuru yapamıyorsa, başvuruyu vasi atadığı kişi yapmalıdır.

2020 yılı 65 yaş aylığı 673 TL ‘dir

65 yaş aylığı, devlet tarafından Ziraat Bankası şubelerine yatırılır. İkamet adresinde Ziraat Bankası şubesi olmayanlar ise maaşlarını PTT şubesinden alabilir