Devlet ihtiyaç sahibi ailelere PTT üzerinden kişi başı maddi yardım yapıyor. Evde yaşayan kişi sayısı arttıkça yani kalabalık aileler daha fazla para yardımı almaya hak kazanacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PTT ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ İLE İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE KİŞİ BAŞI MADDİ YARDIM! 

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından muhtaç ailelere evde yaşayan kişi sayısına göre belirlenmek üzere elektrik faturası yardımı destek parası ödeniyor. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden ödenen para yardımında başvuru yapılması gerekiyor.

ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ YARDIMI KİMLERE ÖDENİR, BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Muhtaç ailelere ödenen elektrik faturası desteği için başvuru yapılmasına gerek yoktur. Elektrik faturası desteği yardımı her ay düzenli olarak devletten sosyal yardım parası alan kişilere ödenmektedir.

Fatura desteği başvurusu yapılmasına bu nedenle gerek yoktur. Söz konusu yardım zaten otomatik olarak sistem tarafından sosyal yardım tanımlaması yapılan kişiler adına tanımlanmakta olup b bu kişilerin PTT üzerinden elektrik faturası ödemesi yapması halinde haklarına çıkan para tutarı faturadan tahsil edilerek ödeme yapılmasına olanak sağlanmaktadır.

NE? NASIL?  Duyuru Geldi! 1000 TL Yardım parası için e-Devlet Ekranı Yeniden Açıldı!

106 LİRAYA VARAN ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ İÇİN HANE SAYISI DİKKATE ALINIYOR! 

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama ile 2020 yılına elektrik faturası desteği ödemesi olarak;

1-2 kişilik hanelere aylık 75 kWh,

3 kişilik hanelere aylık 100 kWh,

4 kişilik hanelere aylık 125 kWh,

5 ve daha fazla kişilik hanelere aylık 150 kWh elektrik faturası desteği ödemesi yapılacak. Açıklanan bu rakamlara göre elektrik kw saat değeri üzerinden hesaplandığında en düşük elektrik faturası desteği 53 lira ve en yüksek elektrik faturası desteği 106 lira olarak ödenecek.

 

 

 

 

 

ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ PTT ŞUBELERİ ÜZERİNDEN ÖDENECEK! 

Yapılan elektrik faturası ödemeleri PTT şubeleri üzerinden gerçekleştirilecek. Elektrik faturası ile PTT şubelerine giden kişiler hane halkında yaşayan kişi sayısına göre indirim hakkından yararlanacaklar.