İhtiyaç sahibi ailelere PTT’den müjdeli haber geldi! PTT ekonomik olarak zor durumda olan ve yardıma muhtaç olan ihtiyaç sahiplerine on binlerce lira yardım yapılacak.

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü  ve Vakıflar tarafından yapılan on binlerce liralık yardımları vatandaşlar PTT şubeleri üzerinden çok kolay bir şekilde çekebilecek, rahat bir nefes alacak.

 

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE DEVLETTEN ELEKTRİK FATURASI YARDIMI! 

Ekonomik olarak zor durumda olan ve geçim sıkıntısı yaşayan kişilere PTT üzerinden devlet düzenli olarak elektrik faturası desteği ile para yardımında bulunmaktadır.

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan yardım için ailede yaşayan kişi başına belirlenecek tutarda para karşılığı elektrik faturanızı eksik yatırmanıza olanak sağlanmaktadır.

PTT ELEKTRİK YARDIMI BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Devletin elektrik faturası yardımı için başvuru yapılmasına gerek olmayıp hali hazırda muhtaçlık aylığı, 65 yaş yardımı gibi düzenli sosyal yardım alan yani muhtaçlığını daha önce kanıtlayan kişilere Sosyal Yardımlar Vakıfları üzerinden otomatik olarak yardım hakkı sisteme girilmektedir.

NE? NASIL?  PTT Kişi Başı Maddi Yardım Yapıyor! Kalabalık Aileler Daha Fazla Alacak...

 

ELEKTRİK YARDIMI NASIL ALINIR, DEVLETTEN ELEKTRİK FATURA YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Muhtaç durumda olan kişilere devlet otomatik olarak fatura yardımında bulunmaktadır.

Bu yardımı almak isteyen kişilerin Türk Vatandaşı olması, sosyal yardımlaşma desteği almaları ve ihtiyaç sahibi olmaları yeterldir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Sosyal Dayanışma Vakıfları üzerinden verilen düzenli yardımlardan alan kişiler aynı zamanda elektrik faturası desteği alma hakkına sahiptir.

ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ 2020 KAÇ TL?

Elektrik faturası desteği hanede yaşayan kişi başına hesaplanmakta olup 5 kişi ve daha fazla kişinin yaşadığı haneler için devlet 150 kw saaat elektrik faturası desteği yardımı ödemesi yaparken bu tutar 2020 yılı için 80 lira olarak gerçekleşmektedir.

En düşük elektrik faturası yardımı 1-2 kişilik haneler için ödenen 75 kw saat elektrik faturası için verilen 40 lira olurken 3 kişilik hanelere 53 lira ve 4 kişilik hanelere ise 67 liralık fatura yardımı yapılmaktadır.