PayPal firması, 2016 yılından itibaren Türkiye’de hizmet vermeyi durdurma kararı almıştır, bu sebeple de özellikle yurtdışı satışı yapan işletme sahipleri PayPal’da hesap nasıl açılabileceğini merak ediyorlar. Türkiye’de en yaygın olarak kullanılan ödeme yöntemi kredi kartılarıdır. Yapılan online alışverişlerin %80’lik kısmı kredi kartı ile ödenir. Bu sebeple de alışveriş sitelerinin kullanıcılara, kredi kartı ile ödeme imkanı sunuyorlar. Ama  iş yurtdışına geldiğinde PayPal oldukça popüler. Bu nedenle müşteri kaybı yaşanmaması için PayPal hesabı açmanın yollarını bulmaya çalışıyorlar.

E-Ticarette Paypal Hesabı Avantajları

PayPal’dan ücretsiz bir Premium hesap açarak, hesap bilgileriniz aracılığıyla online mağazanızda kredi kartı ya da PayPal ile ödeme alabilirsiniz. Türkiye’ye hizmeti durdurmasalardı, PayPal hesabı açmak oldukça kolay bir işlemdi. Paypal ile çalışmak için gerekli olanlar: mail adresi, telefon numarası, posta adresi ve bir banka hesabı bilgisidir.

NE? NASIL?  Ziraat Bankası Kredi Kampanyasına Rekor Sayıda Başvuru Var!

PayPal aslında küçük bir banka mantığı ile çalışmaktadır. Bankadan farklı olarak fiziksel bir şubesi yoktur ve yatırım ürünleri sunmaz. Avantajlı yönleri ise anında hesap açarak kredi kartı ile ödeme alınır, para gönderilir ya da alınabilir.

Paypal kullandığınızda müşterilerin yaptığı alışverişler sonucunda ödemiş oldukları miktarlar PayPal hesabında birikir. Biriken bu tutarı ise herhangi bir kredi kartına, banka kartına ya da banka hesabına yönlendirebilirsiniz. Bu yönlendirmeyi yapmak için ise PayPal Hesabınızda ödemeyi yönlendireceğiniz kartın tanımlı olması gerekir.

İzleyin: Paypal Hesabı Nasıl Açılır? (Legal ve %100 Başarılı Yöntem)

Paypal Hesabı Nasıl Açılır?

Paypal hesabını açmak için: geçerli bir mail adresi, cep numarası, posta adresi ve atm veya banka kartı gereklidir. Bu bilgiler sizlere hesap oluşturma aşamasında sorulur. Paypal hesabı oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edin:

  1. Türkiye’den hesap açmanıza PayPal izin vermeyecektir. Bu nedenle ya yurtdışında bir tanıdık bulmanız, onun üzerinden gitmeniz, ya da ip’nizi değiştirerek yurtdışı yapmanız gerekir. İkinci yöntem risklidir, çünkü bir adres soracak. O nedenle yurtdışında bir adresiniz olması gerekecek. Ayrıca bir adet de SMS alabileceğiniz yurtdışı telefon.
  2. Daha sonrasında sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Hesap Aç” butonuna tıklayın.
  3. Açılan ekranda yaşadığınız bölgeyi işaretleyin. PayPal burada iki farklı hesap türü sunar. Bunlardan biri Bireysel hesaptır. Bireysel hesap, kişisel olarak işlerinizi takip etmek için kullanabileceğiniz hesap türüdür.  Diğeri ise kurumsal. Bu işlemden sonra ise “Hesap Açın” butonuna basın.
  4. Bir sonraki aşamaya geçmek için güvenlik sorgusuna ekranda gördüğünüz kodu yazın.
  5. Ardından müşterilerinizin yaptığı ödeme tutarlarının size aktarılabilmesi veya PayPal ile alışveriş yapmak istediğinizde kullanabilmeniz için kredi kartınız, ATM kartınız ya da sanal kartınızın bilgilerini ekleyin. PayPal kullanımı son derece güvenlidir. Fakat bu konuda tereddütleriniz varsa, sanal kart numarası ekleyebilirsiniz. Ayrıca bu işlemi daha sonra tamamlamak için geçebilirsiniz. Bu adımı daha sonra gerçekleştirmek isterseniz sayfanın altında bulunan “Hesabıma Git” butonuna tıklayın. Açılacak olan sayfada bütün para hareketlerinizi özet olarak görüntüleyebileceğiniz bir tablo bulunur.
  6. PayPal hesabınızı hemen kullanmaya başlamak için eposta adresini onaylamanız gerekir. Bu işlem için de kayıt olurken girmiş olduğunuz posta adresinize gidin ve Paypal tarafından gelen doğrulama linkine tıklayın.
NE? NASIL?  Bütün Emeklilere 15 Bin TL Duyurusu Geldi! Emekliler Bayram Ediyor...

Bu adımları gerçekleştirdikten sonra Paypal hesabınızı anında kullanmaya başlayabilirsiniz.