Korana virüs salgını nedeni ile ekonomide büyük daralma meydana gelirken süreçte ihtiyaç sahibi ailelere Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde 1.000 TL pandemi sosyal yardım parası verilmeye başlanmıştı.

E DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPANLARA BAKANLIK 1000 TL SOSYAL YARDIM PARASI ÖDEYECEK! 

Pandemi döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan destek paketi kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere biner liralık sosyal destek ödemesi yapılacağı duyurulmuştu.

Süreçte ilk olarak hali hazırda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenli para yardımı alan muhtaç ailelere başvuru yapılmaksızın birinci faz adı ile adreslerine elden teslimat olarak para yardımı yapılmıştı.

Daha sonra ikinci faz ve 3. faz başvuruları kabul edilmeye başlanmış, başvurular süreçte e devlet üzerinden kabul edilmeye başlanmıştı.

1000 TL Pandemi Sosyal Yardım Başvurusu ve Başvuru Sonucu Sorgulama Ekranı İçin TIKLAYIN!!!

NE? NASIL?  Peşinatsız konut kredisi nasıl alınır?

1000 TL PANDEMİ SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU E DEVLET ÜZERİNDEN NASIL YAPILIR?

Yukarıda yer alan başvuru ve sonuç sorgulama linkini tıklayın. Açılan yeni ekranda yer alan sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurun ve onaylayın.

Pandemi yardımları kimlik numaralarının son rakamlarına göre kabul edilmekte olup yoğunluk yaşanmaması adına;

Türkiye Cumhuriyet Kimlik Numarası Son Rakamı 0 Olan Kişiler Pazartesi Günü,

Kimlik Numarası Son Rakamı 2 Olan Kişilere Salı Günü,

Kimlik Numarası Son Rakamı 4 Olan Kişiler Çarşamba Günü,

Kimlik Numarası Son Rakamı 6 Olan Kişiler Perşembe Günü,

Kimlik Numarası Son Rakamı 8 Olan Kişiler Cuma Günü başvuru yapabilecekler.

KİMLER 3. FAZ PANDEMİ YARDIMI BAŞVURUSU YAPABİLECEK?

İhtiyaç sahibi olan, daha önce dağıtılan ilk 2 yardım paketinden yararlanmayan, 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçisi statüsüne girmeyen, 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamında memur olarak çalışmayan ve İŞKUR tarafından ödenen kısa çalışma ödeneği ve işsizlik ödeneği imkanından yararlanmayan kişiler başvuru yapma hakkına sahip olacak.