Geri ödemesiz 9000 TL için müjdeli haber geldi. Üstelik hemen E Devlet uygulaması üzerinden kontrol ederek paranın adınıza yatırılıp yatırılmadığını da öğrenebilirsiniz!

E devlet üzerinden 9 bin lira para yardımı nasıl alınır sorusunun yanıtını nenasıl.com ekibi olarak sizlere aktarıyoruz…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GERİ ÖDEMESİZ 9000 TL ALABİLİRSİNİZ! 

Devlet annelere farklı isimler altında çok sayıda ödeme yapıyor. SGK aracılığı ile ödenen bu yardım paraları tamamen geri ödemesiz ve karşılıksız olarak yapılıyor.

Bu ödemelerden ilki emzirme ödeneği olarak öne çıkıyor. Devlet yeni doğum yapan annelere 180 TL emzirme parası ödüyor. Yine doğum yardımı olarak ödenen 300 TL ve 6 bin 350 lira ödenen iş görememezlik ödeneği bulunuyor.

Yarı zamanlı çalışma desteği olarak ödenen 1.183 liralık para yardımı ise anneler tarafından iki kez alınabiliyor. Toplamı 4 bin lirayı aşan bu ödemeler sayesinde anneler 3 aylık zaman dilimi için 9 bin lirayı aşan tutarda para yardımı alabiliyor.

NE? NASIL?  Düğmeye Basıldı! Nakit İhtiyacı Olanlara 3 Ay Ödemesiz Tam 50 Bin TL Kredi Desteği Geldi...

Üstelik anneler bu yardım tutarlarını asgari ücretli olarak çalışsalar dahi 6 ay içinde 6 bin lira olarak SGK’dan alabiliyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÇALIŞAN ANNELERE DEVLET YARDIMI DESTEK ÖDEMELERİ NELER YAPILIYOR?

Sigortalı olarak çalışan annelere devlet farklı isimler altında çok sayıda ödemede bulunmaktadır.

Kadınların anne olduktan sonra da çalışma hayatlarındaki kariyerlerine devam etmelerini sağlamak amacı ile ödenen bu yardımlar süt parası, çocuk parası ve doğum parası olarak 3 ana kalemde toplanmaktadır.

Üstelik bu yardım paralarına her sene enflasyon rakamları üzerinden zam yapılmakta ve her sene yükseltilmektedir.

E DEVLET ÜZERİNDEN KONTROL EDEBİLİRSİNİZ! 

Ödemelerin kontrolü annenin e devlet hesabı üzerinden yapılmakta olup para almak isteyen annelerin Ziraat Bankası şubesi hesabı sahibi olması gerekmektedir. Söz konusu yardım tutarı çalışan annenin maaşı üzerinden yapılmakta olup hesaplanan tutarlar Ziraat Bankası hesapları üzerinden annelerin adına yatırılarak ödenmektedir.